Trochu netradičné Vianoce: Tieto filmy správne okorenia sviatočnú atmosféru!

Grinch
13.12.2016ZaujímavostiVšade svetielka a ozdoby, usmiate tváre, obchodné domy plné vianočných cukroviniek a v televízii samé sladké vianočné filmy. Tiež vám to trošku začína liezť na nervy? Máte chuť si tohtoročné Vianoce tak trošku spestriť a okoreniť? V tom prípade si pozrite niektorý z týchto vianočných filmov!
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Santa je úchyl!

V hlavnej úlohe tejto drsnej vianočnej komédie sa objaví Billy Bob Thornton. Práve on stvárni Santu – úchyla, ktorý je alkoholik a chorobný zlodej s nie práve vyberaným slovníkom. Veď v anglickej verzii filmu sa slovo „fuck“ objaví až 147 krát! To nie je práve tradičná sviatočná atmosféra, čo poviete? Film má aj svoju necenzurovanú verziu, ktorá je na nadávky ešte bohatšia. Billy Bob Thornton bral nakrúcanie naozaj vážne a snažil sa vcítiť do roly úchylného Santu - pred kamerou bol vraj neustále pod vplyvom! Čoho? Ťažko povedať. Pozrite si film Santa je úchyl a posúďte sami.

Grinch

Málokto vie, že táto vydarená americká vianočná komédia vznikla na motívy tradičnej knihy „How the Grinch Stole Christmas“ (Ako Grinch ukradol Vianoce) z roku 1937. V knihe je Grinch opísaný ako čierno biely s červenými prvkami. Filmári mu však dali zelenú podobu. A treba povedať, že trafili do čierneho. Grinch je zvláštny tvor s nechutným výzorom a nepríjemnou povahou, ktorý proste nenávidí Vianoce. Preto je tento film ideálny pre každého, kto má Vianoc tiež už dosť! Hoci ešte ani nezačali... V hlavnej úlohe exceloval Jim Carrey. Treba však povedať, že táto rola mu dala zabrať. Každý deň totiž strávil v maskérni až tri hodiny. Bola to preňho taká záťaž, že musel absolvovať výcvik vojenských jednotiek na zvládanie stresu! Priznajme si, že práve ten by sme možno potrebovali každé Vianoce aj my.

Detské hviezdy vo vianočných filmoch: Ste zvedaví, čo robia dnes?

Scrooged

Táto verzia Dickensovej „Vianočnej koledy“ pochádza z roku 1988. Bezcharakterného a nepríjemného Franka Crossa, ktorý doslova neznáša Vianoce, si zahral Bill Murray. Celé Vianoce a všetko, čo s nimi súvisí, je mu doslova odporné. No v závere sa, ako inak, prejaví aj jeho citlivá duša. Aj napriek happy endu sa však na tejto fantasy komédii určite dobre pobavíte.

Predvianočná nočná mora

Animák z dielne Tima Burtona zrejme ani nemôže byť zlý. Tak je to aj v prípade tohto fantasy animovaného muzikálu. V hlavnej úlohe, na Vianoce trošku netradične, vystúpi Jack Skellington – vládca Halloweenového mestečka. Keďže sa nudí, rozhodne sa navštíviť susedné Vianočné mesto. A dostane skvelý nápad! Obyvateľom Vianočného mesta chce sviatky spríjemniť. Škoda len, že na tento účel využije záprah ťahaný mŕtvymi sobmi, bábiky kostlivcov, či pažravé netopiere. Prečo sa nikto neteší?! Ako to s touto vianočnou katastrofou nakoniec dopadne, si pozrite v Predvianočnej nočnej more. Za povšimnutie určite stojí aj skvelá hudba Dannyho Elfmana, ktorá v podstate tvorí kostru filmu.

Vo filme môže byť Santa Clausom každý: Kostlivec, škriatok, hulvát aj fešák

Aj Santa má brata

A tým bratom nie je nik iný ako Vince Vaughn, teda Fred Claus. Keďže Fred neustále žije v tieni svojho mladšieho brata Santu, má toho všetkého naozaj dosť. Vianoce už nemôže zniesť a stáva sa z neho poriadny dudroš. V jeden rok Fred zistí, že jeho brat má problémy. Pricestuje preto na sever, aby mu pomohol. A ako to už býva, Fred nakoniec Vianoce takmer zničí. Aj keď nakoniec všetko dobre dopadne, pri tomto filme si s Fredom Clausom môžete na Vianoce príjemne pohundrať!

Život Briana

Tento nie vyslovene vianočný film sa určite hodí pre každého, kto má Vianoc tak akurát dosť. Prečo? Lebo paroduje život Ježiša, ale najmä náboženský fanatizmus. Aj keď je to starší film z roku 1979, má čo povedať aj v dnešnej dobe. V čase vzniku bol kvôli neúcte k cirkvi zavrhovaný. To však nič nemení na tom, že sa ide o naozaj zábavný počin. A aspoň na chvíľu pri ňom zabudnete na vianočné starosti a zhon. Ak sa chcete poriadne nasmiať, Život Briana si určite pozrite!

Zdroj: LV 

Foto: Universal Pictures

Tagy: Grinch Fred Claus Santa je úchyl

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov