Kultoví Priatelia tak, ako ich nepoznáme: Tenista Chandler, agentka Monika či doktorka Phoebe!

28.12.2016ZaujímavostiŠiestich najlepších kamarátov z kultového seriálu Priatelia pozná každý. Rachel, Ross, Phoebe, Joey, Monica a Chandler sprevádzali životy divákov celých desať rokov. Čo však robili predtým, než sa stali obrovskými hviezdami a miláčikmi po celom svete?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

David Schwimmer

Davida Schwimmera to zrejme stále prirodzene ťahalo k umeleckému svetu. Predtým, než jeho meno spoznali v Hollywoode, viedol svoju vlastnú divadelnú spoločnosť. Predstaviteľ Rossa totiž študoval divadlo na chicagskej Northwestern University. Neziskovú divadelnú spoločnosť Lookingglass Theatre Company založil už počas štúdií na univerzite s niekoľkými svojimi spolužiakmi. Pred obsadením do úlohy Rossa si zahral niekoľko menších úloh v seriáloch The Wonder Years či NYPD Blue. Spoločnosť, ktorú založil, však naďalej funguje a aktívne pracuje na mnohých projektoch.

Lisa Kudrow

Niet pochýb, že postava Phoebe patrila v Priateľoch k najexcentrickejším a najbláznivejším charakterom spomedzi všetkých šiestich postáv. Kým sme spoznali Lisu Kudrow ako skvelú komediálnu herečku, robila niečo úplne iné. Po ukončení bakalárskeho stupňa na vysokej škole Vassar College v odbore veda v biológii pokračovala po boku svojho otca a pomáhala pri klinických výskumoch bolestí hlavy. Výskumu sa detailne venovala celých osem rokov. Potom však spravila krok, ktorý ju v jej kariére odvial na úplne iné pole pôsobenia. Stala sa komediálnou herečkou a pomohla jej k tomu aj známosť jej brata, ktorého kamarát z detstva bol komik Jon Lovitz. Rozhodol sa, že jej pomôže preraziť v šoubiznise. Začínala v improvizačnej šou The Groundlings. Práve tu objavila svoje komediálne znalosti, čo ju priviedlo k úlohe Phoebe v kultových Priateľoch.

Matthew Perry

Tipli by ste si niekedy, že sa Perry venoval pred herectvom športu? Presne tak. Na strednej škole patril k najlepšie hodnoteným juniorským tenistom v Kanade. Jeho dni boli okrem školy zaplnené behaním s raketou, dokonca zvažoval to, že sa tomuto športu bude venovať profesionálne. Postupne však oň začal strácať záujem a keď mal 15 rokov, presťahovali sa do Los Angeles. Jeho sen stať sa tenistom bol nadobro zmarený, a preto sa podľa vlastných slov začal venovať hraniu. Ako každý iný, zo začiatku účinkoval v malých rolách a niekoľkých reklamách. Jednou z najznámejších, bola reklama pre telefonickú spoločnosť Pacific Bell v roku 1987. Nasledovalo pár náročných rokov, počas ktorých sa musel vyprofilovať, aby si ho všimli a obsadili ako Chandlera Binga do Priateľov.


Mohlo by vás zaujímať: Courteney Cox sa pustila do novinárov: Nezaťahujte do rozvodu Angeliny a Brada aj Jennifer!


Jennifer Aniston

Rovnako ako Rachel v Priateľoch aj Jennifer Aniston začínala ako čašníčka v New Yorku. Jediné, čo sa líšilo, bola spoločnosť - v reálnom živote totiž pracovala v podniku Jackson Hole Burgers na Upper West Side na Manhattane. Pravdepodobne najmenej prekvapujúce povolanie zo všetkých, keďže väčšina ašpirujúcich hercov začínala ako čašník/čašníčka. To však nebolo jej jediné povolanie, vystriedala ich niekoľko. Dva týždne pracovala v telemarketingu a obvolávala ľudí. Jennifer Aniston ste mohli kedysi stretnúť aj ako sa premáva na bicykli a roznáša ľuďom správy a balíčky. V tom čase mala iba 19 rokov. Svoje cyklistické pôsobenie ukončila, keď nabúrala do otvorených dverí. Jej posledným povolaním predtým ako v 90. rokoch prerazila vo svete šoubiznisu bolo miesto hovorkyne nutričného systému v šou Howarda Sterna. Tieto produkty jej vraj pomohli schudnúť takmer 10 kíl za menej ako šesť týždňov.

Matt LeBlanc

Dávno predtým, než objavil svoju lásku k herectvu, sa chcel Matt LeBlanc stať úspešným stolárom. V seriáli stvárnil nemotorného Joeyho - keď dostal za úlohu niečo opraviť, väčšinou to skončilo ešte horšie, než to bolo predtým. Od jeho reálnych schopností sa to však diametrálne odlišuje. LeBlanc dokonca študoval tesárstvo a stolárstvo na technickej strednej škole. Viedla ho k tomu najmä oddanosť k jeho rodine, v ktorej každý vykonával nejaké remeslo. Mal pár stolárskych zákaziek, no čoskoro prišiel na to, že to nie je nič preňho. Presťahoval sa do New Yorku a venoval sa svojmu novému cieľu - stať sa hercom. Niekde medzi kariérou stolára a legendárnou postavou Joeyho ho ľudia poznali najmä ako "toho chlapca" z reklamy na kečupy Heinz a v niekoľkých ďalších reklamách. Zahral si dokonca aj v klipe Jona Bon Joviho, Alanis Morissette či Toma Pettyho.

Courteney Cox

Courtney Cox narozdiel od svojich kolegov stále vedela, že chce pôsobiť v zábavnom priemysle. Preraziť v ňom je však veľmi ťažké a tak to zobrala po svojom a našla si prácu ako agentka organizujúca koncerty. V 80. rokoch sa jej podarilo pracovať pre spoločnosť Frontier Booking International, koncertnú agentúru v New Yorku vedenú Ianom Copelandom. To však netrvalo dlho a aj budúca Monika sa pridala na zoznam hercov, ktorí začínali v reklamách. Konkrétne to bola reklama na tampóny značky Tampax. Kedysi sa objavila aj v klipe Brucea Springsteena "Dancing in the Dark". Zo všetkých zamestnaní, ktoré Priatelia mali, je toto zrejme tým najslávnejším.

Zdroj: AMaj 

Foto: SITA/AP, internet

Tagy: Matt LeBlanc Matthew Perry Courteney Cox Lisa Kudrow David Schwimmer Jennifer Aniston

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov