Snímky len pre odvážnych: V hlavných úlohách krvilačné beštie!

Underworld
10.01.2017ZaujímavostiFilmy plne nadprirodzených bytostí sú v kurze pomerne stále. Azda neexistuje nikto, kto by nevidel aspoň jedného vlkolaka, čarodejnicu či upíra, pochopiteľne filmového. Jednoducho vládnu filmovému priemyslu. A to nielen v podobe Edwarda či Jacoba z Twilightu. Ak patríte k fanúšikom upírov či vlkolakov a ich vzájomných vojen, nemali by ste minúť tieto filmy.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Twilight

Pochopiteľne, nemôžeme vynechať ságu Twilight, ktorá pobláznila predovšetkým tínedžerky a výrazne zmenila vzhľad a správanie ako vlkolakov, tak upírov. Veď v ktorej inej snímke sa upíri v lúčoch slnka trblietajú či vlci sa premieňajú aj mimo splnu? Na druhej strane však všetky časti tejto ságy splnili účel – návštevnosť kín bola obrovská!

Krásku z Twilightu by ste nespoznali: Zanedbaný vzhľad a vášnivé bozky... neuveríte s kým!

Underworld

Určite neobíďte ani sériu Underworld. V nej vedú odveký boj na život a na smrť o nadvládu nad tými druhými aristokratickí upíri a brutálni lykani alebo teda vlkolaci. V spojení so sexi Kate Beckinsale a neustálym akčným nábojom sú to v podstate celkom dobré snímky, pri ktorých si oddýchnete aj sa zabavíte.

Zabíjajú so šarmom a vyzerajú sexi: Tieto akčné hrdinky strach nepoznajú

Van Helsing

Hlboko v karpatských horách sa rozprestiera mýtmi a legendami opradená Transylvánia. Zlo je všadeprítomné a so západom slnka vychádza von nebezpečenstvo a nočné mory nadobúdajú reálnu podobu. Dracula so svojimi nevestami, Frankensteinove monštrum či Vlkolak. S takýmito príšerami sa musí popasovať osamelý bojovník na strane dobra Van Helsing. Táto snímka jednoducho stojí za pozretie.

Červená Karkulka

Samozrejme, nejde o klasickú verziu známej rozprávku, ale o fantasy triler s Amandou Seyfried v hlavnej úlohe. V malej dedinke ľudia udržujú celé roky prímerie so zlou beštiou tým, že jej každý mesiac ponúkajú zvieraciu obeť. Vlkolak sa ale cez deň mení na človeka, takže ním môže skutočne ktokoľvek z dediny. Trochu netradičné spracovanie obľúbenej rozprávky vám zamotá hlavu, pretože až takmer do konca ste na tom rovnako ako dedinčania – neviete, kto sa za zlou beštiou skrýva.

Krehká kráska Amanda Seyfried šokuje: Táto droga by podľa nej mala byť legálna

Interview s upírom

Príbeh filmu sa odohráva približne 400 rokov dozadu a rozpráva o mužovi, ktorý vyhľadáva nebezpečenstvo dovtedy, kým ho nenájde upír a nepremení ho. Mladík sa učí žiť svoj nový život, ktorý ho však tiež po čase omrzí. Síce ide v tomto prípade o staršiu snímku, nemá chyby. A ako bonus je v ňom skvelé herecké obsadenie.

Zdroj: telkac.sk/mb 

Foto: Sony Pictures, Universal Pictures, Warner Bros

Tagy: Brad Pitt Kate Beckinsale Amanda Seyfried

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov