VIDEO Horná Dolná naplno boduje: Maďari našli inšpiráciu a vytvárajú vlastný seriál

Naša malá dedinka
22.01.2017ZaujímavostiHorná Dolná expanduje za hranice. Populárny a mimoriadne úspešný komediálny slovenský seriál prerástol hranice. Najnovšie smeruje aj do Maďarska, kde televízia RTL Klub vytvára vlastnú verziu seriálu.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Maďarská televízna stanica RTL Klub, odkúpila práva na adaptáciu Hornej Dolnej a rozhodla sa nakrútiť vlastnú verziu seriálu. Príbehy a samotné postavy sa však výrazne podobajú. Namiesto Jura a jeho povestnej rapidečky bude v maďarskej verzii vystupovať Gyuri. Okrem toho nebudú chýbať ani tradiční štamgasti či starosta. Jeho úlohy sa zhostí herec Imre Csuja, pričom bude veliť obci Pajkaszeg.

„Ide o štandardný model, keď nová verzia vzniká na základe tzv. biblie a adaptácie pôvodných scenárov pri zohľadnení miestnych špecifík,“ priblížila celú situáciu TV Markíza na svojej webovej stránke. Projekt dostal názov A mi kis faluk (Naša malá dedinka). 

Prvá séria Hornej Dolnej vyletela na televíznu scénu ako raketa. Okamžite sa zaradila medzi najsledovanejšie programy v histórii Markízy. Momentálne televízia vysiela staršie série, no už na jar by sa mali diváci dočkať nových častí.

Zdroj: telkáč 

Foto: RTL Klub, Video: RTL Klub

Tagy: Horná Dolná Naša malá dedinka

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov