Takú moc nemá nikto: Toto sú najväčší filmoví čarodejníci!

Gandalf v jednej z najznámejších scén z Pána prsteňov.
24.01.2017ZaujímavostiOd legendárneho Merlina až po chlapca, ktorý prežil. Myšlienka mágie očarovala našu fantáziu, aj preto je tento typ snímok viac než populárny. Vo filmovom či seriálovom svete sme mali možnosť stretnúť mnoho čarodejníkov či čarodejníc. Ktorí sú však tí najmocnejší?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Gandalf

Postavou a tiež mocou veľký čarodejník z Pána prsteňov i Hobita do tohto zoznamu určite patrí. Bol druhým najvyšším členom rádu Istari a keď padol Saruman, stal sa jeho šéfom. Preslávil sa nielen svojou silou, ale aj záľubou vo fajčení návykových látok, ohňostrojov a celkovou charizmou, pred ktorou sa skláňajú elfovia aj tvrdohlaví trpaslíci.

Veľkolepý Pán prsteňov: Tolkien súhlasil len kvôli finančným suchotám

Dumbledore

K najmocnejším čarodejom bezpochyby patrí Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore, riaditeľ Rokfortu. Veľmi múdry a všeobecne uznávaný postarší pán sa okrem veľkej čarodejníckej moci vyznačoval aj svojským zmyslom pre humor, obľubou komornej hudby a muklovské citrónové dropsy. Nuž, aj mocný mágovia majú v sebe kúsok dieťaťa.

Voldemort

Temný pán síce nepatrí ku kladným postavám, no rozhodne si zaslúži miesto medzi tými najmocnejšími čarodejníkmi všetkých filmových čias. Jeho sily sa obávalo celé čarodejnícke a neskôr aj muklovské spoločenstvo a dokonca ani jeho meno, nebolo vhodné vyslovovať. A až do chvíle, kým sa neobjavilo na scéne malé chlapča menom Harry Potter, nikto mu nebol schopný spôsobiť čo i len malý škrabanec. (Za ten nos si zrejme mohol sám.) Bohužiaľ, stretnutie s chlapcom sa mu stalo osudným.

Fantastické zvery sa blížia: Toto by ste mali určite vedieť!

Harry Potter

Jeho meno bolo známe ešte v čase, keď neodkázal nič prevratné. Už ako malý sa zaradil do tohto zoznamu najmä kvôli víťaznému duelu. Veď zničil Lorda Voldemorta, tak asi má poriadnu silu. Alebo len mnoho skvelých kamarátov a známych, ktorí mu pomohli von z akejkoľvek kaše.

Merlin

Niet nad klasiku! Ani jeden film, v ktorom sa spomínal kráľ Artuš, sa neobišiel bez postavy mocného Merlina. Dokonca sa objavil aj v Shrekovi. Síce trochu zbláznený, ale bol tam. Merlin podporil myšlienku zjednoteného Anglicka, dal Artušovi Excalibur a aj vďaka nemu zasadol spolu so svojimi rytiermi k okrúhlemu stolu. Navyše aj Dumbledore ho považoval za najväčšieho kúzelníka. A to už musí niečo znamenať!

Yoda

Samozrejme, zelená ušatá postavička zo série Star Wars nie je tak úplne čarodejník, ale jeden z najvýznamnejších majstrov Jedi. Yoda však vo filmoch Georgea Lucasa predviedol takú magickú silu ako nikto. Dokonca sa mu raz podarilo oklamať aj smrť. Yoda má moc ako tí najväčší čarodejníci!

Willow Rosenberg

Keď bifľoška a neistá študentka Willow Rosenbergová začala fušovať do mágie, jej nová kamarátka Buffy začala mať ničenie upírov o čosi jednoduchšie. A keďže bola naozaj dobrá kamoška, odpustili sme jej aj fakt, že v dočasnom opojení čarodejníckou mocou takmer spôsobila apokalypsu. Ešte stále si myslíte, že Buffy bola v seriáli tou najsilnejšou?

Mali skončiť spolu:Týmto párom sme držali palce, no autori mali iný názor

Zdroj: telkac.sk/mb 

Foto: Warner Bros, Dreamworks, Lucasfilm

Tagy: Harry Potter Gandalf Merlin Pán Prsteňov Voldemort Buff premožiteľka upírov

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov