Verili by ste? Pri sledovaní akčných filmov vraj priberiete viac

Akční hrdinovia z filmu Expendables 3
02.09.2014ZaujímavostiVäčšiu šancu pribrať na váhe pri sledovaní televízie majú diváci akčných filmov ako ľudia preferujúci pokojnejšie relácie. Tvrdí to štúdia amerických vedcov, ktorých experiment sledoval, koľko toho ľudia zjedia počas rozličných televíznych programov.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Experimentu sa zúčastnila stovka študentov, ktorým výskumníci z Cornellovej univerzity v Chicagu poskytli štedré množstvo sušienok, sladkostí, mrkvy a hroznového vína. Študenti boli náhodne rozdelení na tri skupiny. Jedna sledovala sci-fi thriller Ostrov so Scarlett Johansson a Ewanom McGregorom, druhá ten istý film bez zvuku, tretia potom známu americkú talk show Charlieho Rosea.

Tí, ktorí sledovali film, prehltli v priemere 207 gramov, z ktorých ich telá získali 354 kalórií. Diváci diskusnej relácie naproti tomu zjedli o málo viac ako polovicu váhy a o 140 kalórií menej. Medzi obe skupiny sa zaradili tí účastníci experimentu, ktorí sa pozerali na film bez zvuku.


Ako vznikala televízia: Príbeh vynálezu, ktorý zmenil svet


Podľa autora štúdie Anera Tala stimuluje rýchlejšie tempo niektorých televíznych relácií bezmyšlienkovitú konzumácii potravín. Pokiaľ sa teda ľudia výraznejšie venujú sledovanie napríklad akčných filmov, môžu podľa záveru Talovho tímu pri obrazovkách pribrať skôr než tí, ktorí sledujú pokojnejšie programy.

Agentúra AP, ktorá správu o štúdii priniesla, však upozorňuje na to, že vzhľadom k relatívne nízkemu počtu účastníkov experimentu a jeho jednorázovosti nebolo možné zistiť, či by sa skutočne po istej dobe začali diváci akčných filmov zaguľacovať. Tal okrem toho prichystal pre televíznych nadšencov odporúčanie, ku ktorému možno dospieť aj bez experimentov: ak nechcete pri obrazovke pribrať mimovoľným pojedaním, nemajte v dosahu žiadne jedlo.


HBO: Ťažké začiatky, miliardový spor a najsledovanejšia produkcia


Zdroj: ČTK 

Foto: Vanity Fair

Tagy: Akčné filmy

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov