Keď animáky nestačia: Top Disney rozprávky prerobené do hraných verzií

Popoluška, Disney
17.03.2017ZaujímavostiO úspechu animovaných rozprávok z dielne Disney azda netreba ani rozprávať. Pozná ich každý a len málokto ich nemá rád. Niektoré z nich sa pomaly ale isto stávajú klasikou, čo v značnej miere využíva aj samotné štúdio. V poslednej dobe teší svojich fanúšikov filmovými verziami tých najväčších animovaných hitov. A určite s tým nekončia!
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Alica v krajine zázrakov (2010)

Príbeh malej Alice s veľkou fantáziou a schopnosťou uveriť v nemožné sa stal prvým filmom zo štúdia Disney, ktorý vznikol práve z ich pôvodnej rozprávky. Zaujímavú postavu bláznivého klobúčnika si v rozprávke strihol famózny Johnny Depp a o réžiu sa postaral Tim Burton, vďaka čomu má aj samotný film chvíľkami taký temný nádych.


Mohlo by vás zaujímať: Najbláznivejšie plány animovaných zloduchov: Tak toto im nikdy nemohlo vyjsť!


Maleficent (2014)

Zatiaľ čo v prípade Alice sa autori snažili držať pôvodnej verzie, v tomto prípade to poňali trochu netradične. Snímka síce bola založená na klasike z roku 1959, Šípkovej Ruženke, no oveľa podstatnejšou ako spiaca kráska sa stala práve Zlá víla. Tú skvelo stvárnila Angelina Jolie. Tento nečakaný zvrat snímke výrazne pomohol a zožala úspech po celom svete.

Popoluška (2015)

Obrovským rozdielom medzi pôvodnou animovanou verzou Popolušky a tou filmovou je najmä chýbajúci muzikálový nádych. Vo sfilmovanej rozprávke sa tak fanúšikovia nedočkajú známych chytľavých hitov, ktoré zazneli v animáku z päťdesiatych rokov. To však nezastavilo tvorcov, aby aj na tejto snímke zarobili poriadny balík.


Mohlo by vás zaujímať: Zmeškal vojnu a napchával sa párkami: Spoznajte Disneyho tajomstvá!


Kniha džunglí (2016)

Keď štúdio oznámilo vytvorenie živej verzie, nikto neveril, že by mohla čo i len napodobniť úspech obľúbenej klasiky a zároveň oplývať neopakovateľným čarom. Problém vyriešilo nájdenie dokonalého dieťaťa, ktoré by dokázalo stvárniť Mauglího. Roztomilý chlapec Neel Sethi a perfektný soundrack spravili aj z filmovej verzie dokonalý výsledok, ktorý absolútne pobláznil filmových fanúšikov.

Kráska a zviera (2017)

Už o niekoľko dní sa aj v našich končinách dočkáme hranej klasiky Kráska a zviera s Emmou Watson, ktorá stvárni Belle. Trailer a zahraničné recenzie sľubujú skvelý zážitok, takže sa máme na čo tešiť.


Mohlo by vás zaujímať: Ani rozprávky pre deti sa nevyhli problémom: Takto vznikali obľúbené animáky


Disney však s prerábaním animákov do filmových verzií vôbec nekončí. Do najbližších rokov zatiaľ štúdiu prisľubilo spracovať Malú morskú vílu, Mulan, Snehulienku a sedem trpaslíkov, Levieho kráľa, Aladdina, Dumba či Macka Pú.

Zdroj: telkac.sk  mb 

Foto: Disney pictures

Tagy: Disney

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov