Adrenalín, napätie a rivalita: Najlepšie filmy pre fanúšikov rýchlych áut!

Rýchlo a zbesilo 7
06.04.2017ZaujímavostiFilmy o štvorkolesových tátošoch sú populárne predovšetkým medzi mužskou populáciou, no niektorými snímkami plnými adrenalínu, napätia a bežiacich motorov nepohrdnú ani ich polovičky. Ak patríte k fanúšikom rýchlych áut, tak v týchto filmoch si ich užijete až-až.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Vodič

Film z roku 1978 priniesol na danú dobu naozaj efektné automobilové naháňačky. Hlavným hrdinom je nájomný vodič (Ryan O´Neal), ktorý vozí zlodejov z miesta činu a vždy sa mu podarí uniknúť pred políciou. Teda skoro vždy. Keď ho konečne policajti dobehnú, dajú mu na výber – môžu ho oslobodiť alebo prejde na stranu práva a pomôže policajtom chytať zlodejov, ktorých predtým bezpečne a rýchlo dostával do úkrytu.

Mohlo by vás zaujímať: Modrooký frajer so slovenskými koreňmi: Legenda milovala rýchle kolesá

Autá

V tejto skupine by rozhodne nemal chýbať populárny animák od Pixaru. Svet autíčok, ktoré rozprávajú, milujú všetky deti, ale aj dospelí. Blesk McQuen je závodné autíčko, ktoré kvôli chybe skončí v zapadákove. Spoznáva tam autíčka, ktoré sú síce staršie, no za to sú dobré a neskazené. Pomocou nich si opäť nájde cestu na pretekárske výslnie.

Rýchlo a zbesilo

Prvý diel Rýchlo a zbesilo vyšiel už v roku 2001. Hoci táto séria začala ako úplne obyčajné cestné preteky, dnes už tieto snímky patria do automobilovej filmovej klasiky. V hlavných úlohách sa na začiatku predstavili populárni herci - Vin Diesel a Paul Walker. Všetci fanúšikovia už čakajú na 17. apríl. Práve to je termín premiéry už ôsmeho pokračovania zbesilej akcie.

Mohlo by vás zaujímať: Tajomstvo drsňáčky z Rýchlo a zbesilo odhalené: Šikanovali ma, musela som sa biť!

60 sekúnd

Nicolas Cage bol vychýreným zlodejom áut, no svoju profesiu už zavesil na klinec. Keď však jeho brat naštve členov mafie, musí na jeho záchranu ukradnúť za krátku dobu obrovské množstvo áut. Giovanni Ribisi, Angelina Jolie a samozrejme aj spomínaný Nicolas Cage tak kradnú a jazdia v krásnych a rýchlych autách.

Rivali

Závratná rýchlosť, odvšadiaľ sršiaci adrenalín a túžba po víťazstve. To nemôže chýbať v žiadnom filme, v ktorom hrajú rolu rýchle autá. Tak je tomu aj v snímke odohrávajúcej sa na pretekoch Formuly 1. Neriadená strela, playboy Hunt a disciplinovaný profesionál Niki Lauda sú na trati najväčšími rivalmi. A to nielen v rámci automobilového športu, ale aj v súkromnom živote. Zároveň sú pre seba navzájom obrovskou inšpiráciou. Majstrom sa však môže stať len jeden.

Zdroj: telkac.sk/mb 

Foto: Profimedia, Video: Youtube

Tagy: Rýchlo a zbesilo 60 sekúnd Autá Rivali Vodič

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov