Keď deti žiaria v hlavnej úlohe: Alkohol, drogy, no obrovský potenciál!

20.04.2017ZaujímavostiNa mnohých z nich sa podpísala skorá sláva Hollywoodu a niektoré ešte nestihli vyrásť. Jedno však majú spoločné - herecký talent. Kým sa ostatné deti hrali na pieskovisku, oni pracovali. Natáčali svoje prvé veľké úlohy v tých najlepších filmoch. Reč je o detských hviezdach, ktorých výkony uchvátili divákov aj kritikov.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Izba (Jacob Tremblay)

Jacob Tremblay sa prechádzal po oscarovom červenom koberci už vo svojich deviatich rokoch. Za úlohu Jacka v psychologickom thrilleri Izba získal mnoho cien a nominácií, medzi inými aj cenu kritikov za najlepší detský herecký výkon. Jeho hereckou kolegyňou bola Brie Larson. Už vo veľmi mladom veku prejavil naozaj obrovský talent a má veľký potenciál na to, aby sa v budúcnosti zaradil medzi hereckú špičku. Zatiaľ má naplánované ďalšie tri snímky.

Miluj suseda svojho (Jaeden Lieberher)

Jaeden Lieberher má 14 rokov a na konte slušnú zbierku filmov. Jeho debutom bola komediálna dráma, kde si zahral po boku Melissy McCarthy, Billa Murraya a Naomi Watts. Za túto úlohu získal niekoľko ocenení, vrátane najlepšieho hereckého výkonu v kategórii mládeže. Od svojho debutu účinkoval v štyroch celovečerných a jednom krátkometrážnom filme. Aj tento rok je pre mladého herca plodným, diváci ho uvidia hneď v dvoch snímkach - The Book of Henry, kde si opäť zahrá s Naomi Watts a v dlhoočakávanom remaku kultového hororu od Stephena Kinga It.

Malá Miss Sunshine (Abigail Breslin)

Abigail Breslin patrí takisto k mladým hereckým talentom. Ako dieťa hrala v mnohých filmoch, no preslávila ju úloha vo filme Malá Miss Sunshine (2006). Síce si zahrala vedľajšiu úlohu, no jej talent zatienil všetkých ostatných. Získala aj nomináciu na Oscara. Má rada zvieratá a v jednom z rozhovorov raz 20-ročná Abigail povedala, že keď vyrastie, nechce viac hrať. Rada by bola módnou návrhárkou alebo veterinárkou. V súčasnosti hrá jednu z hlavných úloh v seriáli Scream Queens a v roku 2018 sa objaví v remaku legendárneho filmu Hriešny tanec.


Mohlo by vás zaujímať: VIDEO Krv, črepy, rozbitá hlava: Vo filmoch sa objavili viaceré reálne zranenia!


Šiesty zmysel (Haley Joel Osment)

Hrať začal už ako štvorročný a objavil sa aj vo Forrestovi Gumpovi (1994) či vo filme Pošli to ďalej (2000). Prielomom v jeho kariére bola hlavná úloha Colea v mysterióznom thrilleri Šiesty zmysel (1999). Za túto rolu získal niekoľko ocenení a bol nominovaní na Oscara. Od malička sa venuje športu - hral basketbal, futbal a venoval sa aj wrestlingu. Dodnes je aktívnym hráčom golfu a medzi jeho koníčky patrí chov jašteríc. Hrá na gitaru a klavír. Ani jemu sa však nevyhli problémy. Bol účastníkom dopravnej nehody, kedy šoféroval pod vplyvom alkoholu. Dostal trojročnú podmienku a musel absolvovať odvykaciu kúru. V súčasnosti sa aj naďalej venuje herectvu.

Pasca na rodičov (Lindsay Lohan)

Lindsay Lohan bola jedným z mladých a nádejných talentov, ktoré oslnili Hollywood. V Pasci na rodičov (1998) si zahrala hneď dve postavy - dvojičky Annie a Hallie a ako 12-ročná spravila dieru vo filmovom priemysle. Patrí do skupiny hercov, ktorých doterajšia kariéra sa dá zhrnúť niekoľkými slovami: mladá, slávna, problémová a na drogách. Nasledovali tínedžerské komédie Strelený piatok (2003), Protivné baby (2004) či Herbie na plný plyn (2005). Dostala sa do styku s alkoholom a drogami. Bola niekoľkokrát zatknutá a absolvovala viacero liečení. V súčasnosti kolujú chýry, že konvertovala na islam, pretože zrušila svoj účet na Instagrame, na ktorom nechala odkaz "Alaikum salam" (arabský výraz pre "Mier s vami", pozn. red.). Jej matka Dina však tvrdí, že si jednoducho dáva pauzu od sociálnych sietí. Venuje sa aj spevu a na jej debutovom albume Speak sa objavila pieseň Over, ktorú napísala po rozchode s Wilmerom Valderramom. 

Matilda (Mara Wilson)

Mara Wilson sa predstavila ako dieťa v mnohých úlohách. Zahrala si s Robinom Wiliamsom v Otcovi v sukni (1993) ako šesťročná a o rok neskôr sa objavila vo filme Zázrak na 34. ulici. Hlavnú úlohu získala v deviatich rokoch vo filme Matilda (1996). Po natočení Matildy zomrela Marina mama Suzie na rakovinu a film bol venovaný jej pamiatke. V roku 2000 sa na dlhých 12 rokov stiahla z hereckého sveta a zrušila aj svoje účinkovanie v snímke Donnie Darko. Diagnostikovali jej totiž obsedantno-kompulzívnu poruchu a v mladom veku trpela depresiami a úzkosťou. Dnes sa venuje písaniu a priznala sa k bisexualite.

Čo žerie Gilberta Grapea? (Leonardo DiCaprio)

Zdá sa to ako večnosť. Dnes už dvaja z najlepších hercov a velikánov Hollywoodu Leonardo DiCaprio a Johnny Depp si pred rokmi zahrali bratov v strhujúcej dráme Čo žerie Gilberta Grapea? (1993). Hoci hlavná úloha patrila Deppovi, ktokoľvek to videl, musel uznať jedno. DiCaprio ako Deppov postihnutý malý braček Arnie ukradol celý film pre seba. Za túto úlohu si ako 19-ročný vyslúžil prvú nomináciu na Oscara. Napriek tomu, že vtedy nebol tak celkom dieťaťom, jeho výkon stojí za pozretie.


Mohlo by vás zaujímať: Prvé FOTO remaku Hriešneho tanca: Toto bude zaujímavé, čo poviete?


Kučeravá Sue (Alisan Porter)

Vtedy 10-ročná Alisan Porter stvárnila po boku Jima Belushiho malú nezbednú Sue. Na strednej škole sa pridala do divadelného krúžku a v úlohe Anity vo West Side Story ohúrila publikum. Bohužiaľ, aj v jej prípade si začiatky v príliš mladom veku vybrali svoju daň. Alisan sa dnes verejne priznáva k tomu, že musela bojovať s alkoholom a závislosťou na drogách. Od roku 2007 abstinuje a venuje sa prevažne spevu. V roku 2016 vyhrala americkú súťaž The Voice. S manželom Brianom Autenriethom má dve deti.

Moja prvá láska (Anna Chlumsky)

Naozaj svojský detský film o prvých láskach a o prvých nástrahách dospievajúceho dievčaťa. Anna Chlumsky ako Vada exceluje v snímke Moja prvá láska (1991), v ktorej si zahrala s Macaulayom Culkinom alias legendárnym Kevinom. S Culkinom sa stretla už dva roky predtým vo filme Strýko Buck. V súčasnosti sa angažuje v divadle na Broadwayi, zahrala si niekoľko menších úloh v rôznych seriáloch a filmoch. Poslednou komédiou, v ktorej vynikla boli Politické kruhy z roku 2009. Je vydatá a má dve dcéry. 

Sám doma (1990)

Kto by si nepamätal výmyselníka Kevina z kultovej rodinnej komédie Sám doma (1990). Macaulay Culkin ako detská hviezda zažiaril v mnohých filmoch. Svojím talentom ohúril vo filmoch Strýko Buck (1989), Jakubov rebrík (1990) či Sám doma 2: Stratení v New Yorku (1992). Pomyselný kruh jeho krátkej, no enormne úspešnej detskej kariéry uzavrel thriller Dobrý synček (1993), kde si zahral malého psychopata s anjelskou tvárou. Vyhovárať sa na to, že za všetko môžu rodičia, je detinské. V prípade Macaulaya je to, bohužiaľ, pravda. Behom pár rokov natočil desiatky filmov, pričom scenár ani jedného z nich poriadne nečítal. Jeho rodičia v ňom videli zlatú baňu a nakoniec sa kvôli jeho peniazom rozhádali a rozišli. Ešte predtým však stihli minúť majetky na smiešne súdne pojednávania. Súd však nakoniec všetko dal vtedy 12-ročnému Macaulayovi. O dva roky neskôr, kedy už nemohol hrať len malých nezbedníkov, oznámil svetu, že ide do dôchodku. Dostal sa do kontaktu aj s alkoholom a drogami. Dnes už takmer 40-ročný Culkin žije v Paríži, občas sa ukáže v nejakom filme a pôsobí v kapele The Pizza Underground.

Zdroj: AMaj 

Foto: koláž Telkáč, Video: YouTube

Tagy: Sám doma Lindsay Lohan Macaulay Culkin Abigail Breslin Bill Murray Izba

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov