Česko-slovenskí herci z prostredia nemocnice: Úloha lekárov im sadla ako uliata!

05.05.2017ZaujímavostiPrimár, gynekológ, či súdny znalec. V úlohe seriálových lekárov zažiarili mnohé herecké esá. V bielom plášti zaujal maestro Chudík, ale aj Jozef Vajda. V netradičnom prevedení sa zasa predstavil Tomáš Maštalír.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Miroslav Donutil ako Doktor Martin

Česká televízia vytvorila spolu s RTVS zaujímavý projekt, ktorý si diváci okamžite obľúbili. Ide o adaptáciu pôvodného britského seriálu Doc Martin. Úlohy svojského lekára sa excelentne chopil Miroslav Donutil. Do malej dedinky pod Beskydami prišiel ako nový obvodný lekár. Dosiaľ pracoval ako špičkový chirurg v Prahe, no teraz ho čaká prax na vidieku. Arogantný a ironický doktor síce profesijne zvláda aj tie najzložitejšie prípady, v bežnej komunikácii s ľuďmi je ale ako slon v porceláne.


Mohlo by vás zaujímať: Radšej sa nemali nikdy natočiť: 5 slovenských seriálov, ktoré sú hotová katastrofa!


Tomáš Maštalír ako Dr. Ludsky

Seriál z roku 2011 priniesol pre Maštalíra ďalšiu skúsenosť v úlohe lekára. Už predtým účinkoval v Ordinácii v ružovej záhrade. Tentokrát pôsobí ako odborník na diagnózy a zanedbanie lekárskej starostlivosti. Neznáša lajdáctvo a neschopnosť, takže medzi kolegami veľa priateľov nemá. Ale verí v pravdu a v právo pacienta na slušné zaobchádzanie. Ani v súkromí nie je veľmi šťastný. Netreba dodávať, že sympatický herec dokáže pritiahnuť diváčky v hocijakej úlohe.

Ladislav Chudík ako Doktor Sova

Najpopulárnejšia postava z lekárskeho prostredia. Legendárna herecká ikona maestro Chudík bol neodmysliteľnou súčasťou Nemocnice na okraji mesta. Rolu primára Sovu mal pôvodne hrať Karel Höger, lenže počas natáčania nečakane zomrel. Práve jeho miesto zaujal slovenský herec, ktorý si nenapodobiteľne získal srdcia divákov. Seriál mal najskôr iba trinásť dielov, po veľkom úspechu neskôr natočili ďalších sedem.

Jozef Vajda ako MUDr. Viktor Mažár

Jedným z hlavných hrdinov Ordinácie v ružovej záhrade bol aj pôvabný gynekológ Mažár, ktorého stvárnil Jozef Vajda. Jeho život je poznačený smrťou manželky. V seriáli sa zaplietol aj s MUDr. Evou Páleníkovou, ktorú hrala Zdena Studenková. Pre Markízu bol seriál zárukou sledovanosti. Aj to bol dôvod, prečo sa na obrazovke udržal päť rokov. V úlohe lekárov sa tu predstavili aj Maroš Kramár, Martin Mňahončák či Ján Kroner.


Mohlo by vás zaujímať: Nezabudnuteľný Plný dom: Takto dnes vyzerajú hviezdy seriálu po 30 rokoch!


Radim Fiala ako MUDr. Petr Hanák

Na rozdiel od Slovenska, v susednom Česku je Ordinace v v růžové zahradě stále vo vysielaní. Prvá epizóda bola odvysielaná už v roku 2005, napriek tomu má svoju fanúšikovskú základňu aj v súčasnosti. Za dvanásť rokov sa tu vystriedalo kvantum hercov, no jedným z najobľúbenejších je Radim Fiala. Hereckú kariéru začal v brnenskom Divadle Husa na provázku, kde strávil 14 rokov. Odtiaľ v roku 2006 odišiel do Prahy.

Zdroj: telkáč 

Foto: koláž Telkáč, markiza.sk, joj.sk, prask.nova.cz

Tagy: Ladislav Chudík Jozef Vajda Miroslav Donutil Tomáš Maštalír Radim Fiala

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov