Záporné postavy nečaká nič dobré: Bradavice, problémy s kožou či plešatosť!

Darth Vader
03.05.2017ZaujímavostiŠtúdia Texaskej univerzity publikovaná na stránkach časopisu Jama Dermatology analyzovala dermatologickú problematiku desiatky záporných hrdinov zo stovky najslávnejších filmových osobností - či už kladných, alebo záporných.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Z desiatich ich šesť malo problémy s pokožkou. Autori výskumu však varujú, že spájať dermatologické problémy s predstaviteľmi záporných hrdinov môže prispieť k šíreniu predsudkov voči reálnym osobám, ktoré takýmito problémami trpia. Píše o tom taliansky denník Corriere della Sera.


Mohlo by vás zaujímať: Fanúšikovia Star Wars sa dočkali: VIDEO Konečne zverejnili prvý trailer!


1. Nesmrteľný Darth Vader z Hviezdnych vojen je podľa klasifikácie Amerického filmového inštitútu tretím najslávnejším antihrdinom v histórii filmu, po Hannibalovi Lecterovi (Mlčanie jahniat) a Normanovi Batesovi (Psycho). Keď ukáže svoju pravú tvár a sníme si masku, je vidieť, ako jeho predstaviteľ Sebastian Shaw má mnoho úplne zjavných defektov: alopéciu čiže vypadávanie vlasov, periokulárny hyperpigmentáciu (čierne očné okolie), hlboké vrásky na tvári a početné jazvy.

2. Hannibal Lecter. Takisto protagonista filmu Mlčanie jahniat, ktorého hrá Anthony Hopkins, trpí plešatosťou.

3. Henry F. Potter, záporná postava z filmu Život je krásny Franka Capra, ktorého hrá Lionel Barrymore, má tiež len málo vlasov.

4.Regan MacNeilová. Nemožno povedať, že protagonistka filmu Exorcista, ktorú hrá Linda Blairová, má peknú pleť: vo chvíľach, keď je posadnutá diablom, trpia periokulárny hyperpigmentácia a na lícach má početné jazvy.

5. Na zozname nemôže chýbať zlá macocha Snehulienky vo filme Walta Disneyho z roku 1937. Keď sa mení v čarodejnicu, prejaví sa u nej jasná periokulárna hyperpigmentácia, hlboké vrásky, bradavice (kožné výrastky) a dokonca zhrubnutie nosa.

6. Tiež predstaviteľka nezabudnuteľnej čarodejnice z filmu Čarodejník z krajiny Oz Margaret Hamiltonová má na tvári početné bradavice.

7. Indiana Jones. Podobne aj protagonista filmu Dobyvatelia stratenej archy z roku 1981 má v tvárach početné jazvy. Ako zdôraznili autori štúdie, kladní hrdinovia majú oveľa jemnejšie a kratšie vrásky než tí záporní.

8. Rick Blaine. Slávna je jazva na hornej pere Humphreyho Bogarta, ktorý okrem iného stvárnil hlavnú postavu filmu Casablanca z roku 1942 Ricka Blainea. Stala sa poznávacím znamením herca, spôsobila u neho charakteristickú reč a nezameniteľný zovretý úsmev.

Zdroj: ČTK 

Foto: internet, SITA, YouTube, Video:

Tagy: Indiana Jones Darth Vader

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov