Legendárny Baywatch a jeho tajomstvá: Litre krému, veľa sexu, zlá povesť a DiCaprio!

18.05.2017ZaujímavostiPopulárny Baywatch sa vracia na televízne obrazovky vo filmovej verzii. Záujem verejnosti sa tak opäť obrátil na populárny seriál 90. rokov. Uctieval sa kult tela, všetci boli krásni a k tomu zachraňovali životy. Niektoré veci však na verejnosť prenikli až časom. Seriál sprevádzali nie vždy pozitívne udalosti a mnohí herci mali problém nájsť si prácu.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Hasselhoff mal svoju obľúbenkyňu

Možno by ste čakali, že medzi obľúbenkyne Mitcha Bucanana bude patriť krehká C.J. Parker. Omyl! David Hasselhoff si spomedzi všetkých krások najviac zamiloval Carmen Electru. Podľa jeho vlastných slov bola zo všetkých "najviac v pohode", takmer ako chlapi, s ktorými chodila. Jednoducho šla s prúdom a neriešila veci, ako ostatní. Samozrejme, okrem iného mala pre herca tie najkrajšie oči, aké videl.

Kokaínová kráska

Jedna z najkrajších záchranárok mohla skončiť veľmi zle. V roku 2000 sa prihlásila na odvykaciu kliniku, aby sa zbavila svojej závislosti od kokaínu. Ani nie rok na to však so svojím vtedajším partnerom vybočili s autom z cesty a policajti našli v aute štyri striekačky s kokaínom a takisto balíček s práškom. Prehľadali aj jej hotelovú izbu a našli ďalšie kokaínové a drogové pomôcky. Dostala dvojročnú podmienku a musela odpracovat 100 hodín verejnoprospešných prác. Po splnení podmienky a odpracovaní hodín jej záznam vymazali. Krátko na to napísala článok o jej pekle s drogami, kde priznala, že počas jedného fotenia skolabovala. Bola na nohách bez spánku celých päť dní. Dnes sa snaží so závislosťou bojovať.

DiCaprio ako mladý Bucanan

Znie to neuveriteľne, ale je to tak. Mladučký Leonardo DiCaprio sa uchádzal o úlohu Hobbieho Bucanana. Ktovie, čo by sa stalo, keby ho obsadili. Hasselhoff na to však má jasný názor, bol to práve on, kto ho odmietol. Podľa neho je to tá najlepšia vec, čo sa mu stala. Keby ho obsadili, nedostal by úlohu v Titanicu a nestal by sa z neho herec takých kvalít, akým je dnes. Zrejme by si dodnes hľadal prácu podobne ako mnohí herci, ktorí sa paradoxne práve vďaka seriálu viac neuchytili.

Na Pamelu Anderson žiaril partner

Pamela Anderson bola v čase Baywatchu vydatá za bubeníka Tommy Leeho. Nebyť Hasselhoffovej biografie, zrejme by sa svet nedozvedel, aký bol žiarlivý. Tommy Lee totiž zúril pri každej čo i len trochu intímnej scéne s Andersonovej hereckým kolegom Davidom Chokachim. Niet divu, herečka sama priznala, že na pľaci "spal každý s každým". Okrem toho je známy ešte jeden škandál páru. Po zverejnení nahrávky so sexom celebritného páru chceli Andersonovú vyhodiť. Seriálu to však zvýšilo sledovanosť a tak si to tvorcovia rozmysleli. 

Žiadne priberanie!

Síce je to drsná požiadavka, ale k udržaniu si dokonalých tiel to nie je nič zvláštne. Herci mali v zmluvách klauzulu, podľa ktorej nesmeli pribrať ani schudnúť viac než dva a pol kila. Platilo to pre mužov aj pre ženy. Okrem toho mali na sebe všetci telový mejkap.

Áno, aj Aquaman

Málokto si dnes spomenie na jedného zo záchranárov, ktorého si zahral aj Jason Momoa. Dnes je známy najmä zo seriálu Hra o tróny a najnovšie si ho diváci spájajú s úlohou Aquamana. V seriáli sa objavil ako 19-ročný. Pred pár rokmi sa pre Entertainment Weekley vyjadril, že celé štyri roky po účinkovaní v Baywatchi si nemohol nájsť agenta. Vraj hercov zo seriálu nikto nebral vážne.


Mohlo by vás zaujímať: Sú nonstop na očiach, no svoje súkromie si strážia: Vedeli ste o tajných svadbách?


Natáčanie ovplyvnilo koaly v Austrálii

Kvôli neustále sa zvyšujúcim nákladom na natáčanie sa seriál dostal po čase do problémov. Tvorcovia a štáb sa preto rozhodli presťahovať celé natáčanie do Austrálie. Tam však natrafili na iný problém. Natáčali totiž v časti pláže Avalon, kde sa vyskytovalo veľké množstvo koál. Množstvo ľudí a hluk zrejme koaly vyplašili a z oblasti odchádzali. Tamojší obvatelia protestovali, aby koaly nevyháňali. Niektorí členovia štábu vraj občanom povedali, aby nerobili hluk. Nie kvôli natáčaniu, ale keď oddychovali. Neskôr sa celá produkcia presťahovala na Havaj.

Pomalé zábery inšpiroval beh olympionikov

Už od začiatku bol bežiaci záchranár značkou seriálu. Samozrejme, v spomalených záberoch. Jeden z tvorcov Berk sa inšpiroval nápadom svojho partnera z produkcie. Ten totiž natáčal v roku 1988 šprintérov počas letných olympijských hier. Zachytil ich v pomalejšom tempe a značka bola na svete.

Muzikál Baywatch

S prichádzajúcim rebootom sa na scéne objavila ďalšia adaptácia populárneho seriálu 90. rokov. Baywatch sa okrem vynovenej filmovej verzie dočká aj muzikálu. Londýnske divadlo plánuje premiéru ešte v tomto roku. Tvorcovia divákom sľúbili, že na javisku bude aj vodná nádrž.

Odmietli mnoho žien

V úlohe krásnych záchranárok sme zvyknutí vidieť obdarené a krásne modelky. V začiatkoch seriálu a hereckej kariéry mnohých hercov sa však do Baywatchu hlásili mnohé. Patrili k nim napríklad Sandra Bullock, Alicia Silverstone, Neve Campbell, Denise Richards či Paula Abdul. Žiadna z nich nemala šancu. Jednoducho ich odmietli. Zrejme sa na túto úlohu nehodili. V novej filmovej verzii si pre ten istý dôvod nezahrá Nina Dobrev a ani Ashley Benson.

Opaľovacie krémy musia byť

Za mesiac natáčania seriálu minuli tvorcovia seriálu pre hercov a štáb v priemere 40 fliaš opaľovacieho krému. Museli sa postarať o to, aby sa najmä herci nespálili. Krémy však slúžia aj na ochranu pred rakovinou.

Zdroj: AMaj 

Foto: internet, Courtessy of Baywatch, Instagram/Baywatch Movie, SITA Video: YouTube

Tagy: Leonardo DiCaprio Zac Efron Pamela Anderson Baywatch David Hasselhoff Dwayne Johnson

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov