Slová neskutočnej chvály na adresu Putina: Známy režisér chystá film o šéfovi Kremľa

Vladimir Putin a Oliver Stone
30.05.2017ZaujímavostiAmerický filmový režisér Oliver Stone vyhlásil, že si vždy vysoko vážil ruského prezidenta Vladimira Putina a identifikoval sa s ním. Stone, ktorý je momentálne v Austrálii, pre reportérov stanice ABC dnes ďalej uviedol, že pripravuje o šéfovi Kremľa film.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

"Tento muž zreteľne hovorí o tom, aké sú záujmy Ruska vo svete. A nejde o ríšu, expanziu, agresiu alebo návrat k starým časom. Musíte ho dobre počúvať, avšak Američania to nerobia. Znepokojuje ma, že sa dostávame do nebezpečnej patovej situácie, keď ho západné médiá a politici opakovanie napádajú používajúc výrazy ako Putinovo Rusko," povedal režisér.

Ani počas najhorších období studenej vojny si americké médiá nedovolili napísať "Stalinovo Rusko" alebo "Chruščovovo Rusko", poznamenal Stone. "Putin nie je komunista a ani tak nezmýšľa. Zmýšľa ako človek s právnickým vzdelaním," dodal.

Stone taktiež vyhlásil, že je hlboko znepokojený súčasným smerovaním americko-ruských vzťahov. "Robí mi to veľké starosti. Domnievam sa, že sa námesačnou chôdzou blížime k jadrovej katastrofe. Ak sa obzriete späť na obe svetové vojny, zistíte, že USA a Rusko boli silnými spojencami, a to potrebujeme aj teraz," tvrdí Stone.

Zdroj: SITA 

Foto: koláž Telkáč

Tagy: Vladimir Putin Oliver Stone

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov