Predstavitelia legendárnej trilógie Slunce, seno po rokoch: Čo robia dnes?

Slunce, seno, erotika
29.06.2017ZaujímavostiOd posledného dielu legendárnej Troškovej trilógie Slunce, seno... uplynulo už 26 rokov. Jej hlášky sa stali pre mnohých nezabudnuteľné. Síce je tomu už vyše 30 rokov, čo sa prvý diel Slunce, seno jahody (1983) dočkal svojej premiéry, dodnes sa medzi divákmi teší obrovskej popularite. Čo robia predstavitelia hlavných postáv dnes?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Veronika Kánská (Blažena Škopková)

Kánská si zahrala Blaženu Škopkovú. V prvom dieli mala 17 rokov a herectvu sa síce chcela venovať ďalej, no neprijali ju na DAMU. Preto zavesila herectvo na klinec. Napriek tomu sa po rokoch objavila v Discopříběhu 2 či v Kanadskej noci, kde si zahrala po boku Dagmar Havlovej. Dnes žije v Přezleticiach pri Chlumci nad Cidlinou a šéfuje miestnej knižnici a má dve deti.

Broněk Černý (Venca Konopník)

Veľkou láskou Blaženy bol Venca Konopník. V trilógii si ho zahral Broněk Černý. Okrem toho si zahral aj v prvom Kameňáku. Dnes už síce ako herec nepôsobí, no stále je v úzkom kontakte so Zdeňkom Troškom. S rodinou žije neďaleko Hoštic a pracuje ako kamionista.

Petra Schmalzová, rod. Pyšová (Miluna)

Pre Pyšovú bola úloha Miluny prvou veľkou filmovou rolou. V čase natáčania prvého dielu mala iba 15 rokov. Po skončení legendárnej trilógie sa k herectvu už nevrátila. Prednosť dala médiám a dnes pracuje ako novinárka. Zoznámila sa s vplyvným manažérom Vladimírom Schmalzom. Vzali sa a vychovávajú spolu tri deti.


Mohlo by vás zaujímať: Ako svet prichádza o básnikov: Pozrite sa, ako sa zmenili herci za 35 rokov!


Martin Šotola (Jirka Škopek)

Malý Jirka alias Martin Šotola vymenil herectvo za kariéru hudobníka v trashmetalovej skupine. Diváci ho poznajú najmä ako detského herca. Zahral si v niekoľkých filmoch a seriáloch (Arabela, Nemocnica na okraji mesta). V pätnástich rokoch sa však herectvu prestal venovať.

Jiří  Lábus (Béďa) 

Jiřího Lábusa dodnes registrujeme ako herca, moderátora či komika. Venuje sa divadlu, filmu i televízii. Je členom Divadla Y. Objavil sa vo filmoch Revízor, Václav či Ako básnici čakajú na zázrak. V trilógii sa objavil v úlohe nezbedníka Béďu. V televízii tvoril humornú dvojicu s Oldřichom Kaiserom.

Jaroslava Kretschmerová (Evička)

Podobne ako Lábus aj Kretschmerová ostala verná herectvu a je členkou Divadla Y. Zahrala si v mnohých filmoch i seriáloch ako Arabela, Dobří holubi se vracejí, Ako svet prichádza o básnikov či S čerty nejsou žerty. V poslednej dobe sa stala hlboko veriacou a prispôsobila tomu celý svoj život. V Slunce, seno... si zahrala trochu strelenú Evičku.

Pavel Kikinčuk (Šimon Plánička)

Šimon Plánička sa objavil iba v prvom dieli Slunce, seno, jahody. V tom čase absolvoval predstaviteľ Šimona Pavel Kikinčuk Janáčkovu akadémiu múzických umení a prijal angažmán v plzeňskom Divadle J. K. Tyla. Aj on tak ostal verný herectvu aj naďalej. Objavil sa v českom seriáli Vyprávěj. V posledných rokoch exceloval vo filmoch Devčátko, Okresní přebor, Normal či Babovřesky.

Zdroj: AMaj 

Foto: internet, YouTube/Slunce, seno, 30 let, SITA, internet, showbiz.cz

Tagy: Jiří Lábus seno jahody Slunce Veronika Kánská Jaroslava Kretschmerová Broněk Černý

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov