TOP filmy pre milovníkov módy: Tieto jednoducho musíte vidieť!

TV Tipy
14.03.2020ZaujímavostiPatríte k fanúšikom módy a filmu? V tom prípade by vám nemali ujsť snímky o slávnych módnych návrhároch, módnych časopisoch, ako aj tie, v ktorých sa to priam hmýri štýlovými doplnkami a luxusným oblečením.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Diabol nosí Pradu

Romantická komédia je už absolútnou klasikou, ak ide o kombináciu módy a filmu. Inšpiráciu na vznik filmu našli tvorcovia v redakcii amerického Vogue a jeho šéfredaktorke Anne Wintour. Snáď ale v skutočnosti nie je taký tyran, akým bola Meryl Streep v úlohe Mirandy. Okrem nazretia do útrob módneho časopisu si užijete aj premenu Anne Hathaway zo sivej myšky a kopu dizajnérskych modelov. Jednoducho film, ktorý by nemal v zozname milovníkov módy chýbať.


Mohlo by vás zaujímať: Príšera, chlap či oholená hlava: Tieto krásky spravia pre svoje úlohy všetko!


The September Issue

Časopis Vogue bol inšpiráciou aj pre vznik skvelého dokumentu o septembrovom vydaní tejto módnej biblie z roku 2007. Vtedy malo rekordných 840 strán a vážilo viac ako dve kilá. A to už sa oplatí natočiť! Jedna z najvplyvnejších postáv módneho priemyslu - Anne Wintour dovtedy nikdy neumožnila filmárom nahliadnuť do jej tímu, vďaka čomu bol o túto snímku obrovský záujem.

Coco Chanel

O talentovanej Coco Chanel bolo natočených viac filmov, no asi najlepší je ten z roku 2009 s Audrey Tautou v hlavnej úlohe. Príbeh svetovej návrhárky je už pomerne dosť známy, táto snímka ale prináša aj rôzne detaily z jej života ešte predtým, ako bola značka Chanel úspešná po celom svete. Coco sa vypracovala z úplného dna až k ikone, ktorá stojí za vznikom obrovského módneho impéria a klasických „malých čiernych.“


Mohlo by vás zaujímať: Filmové životy legiend: Kto zahral historické osobnosti najlepšie?


Sex v meste

Najväčšie módne vychytávky, kúsky od tých najznámejších návrhárov až do posledného detailu zladené s doplnkami a topánkami si užije každý úplne naplno v romantickej komédii Sex v meste, či už ide o prvú alebo druhú časť. Je to proste film, ktorý by mala vidieť každá módna maniačka.

Marie Antoinette

Módu 18. storočia si vo veľkom užijete vo filme o francúzskej vojvodkyni Márii Antoinete. Okrem skvelého príbehu a dokonalého výkonu Kirsten Dunst v ňom na vás čakajú módne vychytávky i úplné výstrelky, s ktorými by sa stal v danom období hviezdou každý.


Mohlo by vás zaujímať: Talentovaná Kirsten Dunst: Vie stepovať a bozk s Bradom Pittom sa jej zdal nechutný!


Saint Laurent

Rok 2014 priniesol až dve snímky mapujúce život módneho návrhára Yves Saint Laurenta. Jeden film sa volá presne ako on a ten druhý len skrátene Saint Laurent. Skrátenie mena mu však nič neubralo na kvalite, dokonca je ešte o čosi lepší ako film s návrhárovým plným menom - Yves Saint Laurent.

Zdroj: telkac.sk/mb 

Foto: YouTube Video: YouTube

Tagy: Sex v meste Diabol nosí Pradu Coco Chanel Marie Antoinette Saint Laurent

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov