Šokujúce televízne úmrtia: Stratu týchto postáv sme niesli veľmi ťažko

Koláž - šokujúca smrť seriálových postáv
23.08.2017ZaujímavostiÚmrtia niektorých postáv dokážu zlomiť aj najpevnejších fanúšikov, najmä keď prídu skutočne nečakane. Stratu týchto seriálových postáv sme museli poriadne rozdýchať...
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

MIKE DELFINO (James Denton), Zúfalé manželky

Fešák a vždy dobrý a ochotný sused prežil väzenie, tragickú smrť svojej lásky, kómu, ďalšiu haváriu a dokonca aj život s pomotanou Susan. Doplatil však na svoju dobrotu a zato, že chcel pomôcť susede, schytal guľku. Hoci to bolo až v poslednej sérii, fanúšikovia budú určite súhlasiť, že to bolo šokujúce a počas jeho pohrebu zaplakali s ostatnými seriálovými postavami aj mnohí diváci.

MOIRA QUEEN (Susanna Thompson), Arrow

Od chvíle, ako Slay Wilson prišiel do Starling City, boli Oliverovi milovaní v obrovskom nebezpečenstve. Takže smrť Moiry nebola úplným prekvapením, no prišlo to vtedy, keď to nikto neočakával. Slay totiž prinútil Olivera, aby si vybral medzi dvomi postavami. Len jedna z nich mohla prežiť. Moira sa obetovala a zahynula ako seriálová hrdinka.


Mohlo by vás zaujímať: Keď dvaja nestačia: Milostné trojuholníky vládnu filmom!


MATTHEW CRAWLEY (Dan Stevens), Downton Abbey

Záverečné okamihy tretej série obľúbeného Downton Abbey priniesli narodenie syna Mary Matthewa. Ten sa ponáhľal domov, aby rodine rozpovedal radostné novinky. Novopečený otec prežil nástrahy I. svetovej vojny aj španielskej chrípky, ktoré kosili všetkých navôkol. Pri návrate sa cítil šťastne a tešil sa na rodinu, možno práve preto si nevšimol nákladiak rútiaci sa priamo na neho. V tomto bode skončila nielen celá séria, ale aj Stevensove povinnosti voči tvorcom populárneho seriálu.

JOYCE SUMMERS (Kristine Sutherland), Buffy, premožiteľka upírov

Buffy sa často zaoberala smrťou, len výnimočne však šlo o niekoho blízkeho či reálnu postavu. Prebodávala upírov, naháňala rôzne obludy a bránila svet pred úplným zánikom. Joyce Summersová bola kvôli dcérinmu povolaniu vždy v nebezpečenstve, no neboli to príšery, čo ju skolili. Zomrela kvôli aneuryzme mozgu, čo ani postavy, ani diváci nečakali.

CAITLIN TODD (Sasha Alexander), NCIS

Tvorcovia kriminálky NCIS z divákov urobili vo finále druhej série poriadnych bláznov. Agentka Toddová sa spolu s ostatnými vyšetrovateľmi dostala do veľkej prestrelky s teroristami. Toddová priniesla divákom ťažké chvíle, keď sa obetavo hodila do strely pred Gibbsa. A keď sme si vydýchli, že je všetko v poriadku, pretože mala na sebe vestu, ostreľovač ju trafil priamo medzi oči.


Mohlo by vás zaujať: Slovák Vladimír Furdík: Cesta od kaskadéra až po hlavnú postavu seriálu Game of Thrones


JON SNOW (Kit Harington), Hra o tróny

Finále piatej série trháku od HBO prinieslo zdrvujúce prekvapenie – smrť Jona Snowa. Hoci v tomto seriáli prišlo o život viacero hlavných postáv, táto divákov zaskočila najviac. Nad skonom Jona Snowa sa neustále viedli debaty, pretože každý očakával návrat obľúbenej postavy.

MAUDE FLANDERS, Simpsonovci

Je dosť zarážajúce, keď sa aj kreslená postavička rozhodne niekoho zabiť. Ok, nerátame Kennyho zo South Parku. Navyše spôsob, akým zomrela bohabojná manželka Neda Flandersa, bol dosť brutálny. Pre naivného dobráka Neda bola situácia naozaj náročná a nezaslúžená.


Mohlo by vás zaujímať: Chcete sa naučiť niečo nové? Inšpirujte sa fiktívnymi svetmi s vlastným jazykom!


ROBIN HOOD (Sean Maguire), Once Upon a Time

Smrť fanúšikmi obľúbenej postavy fantastického seriálu šokovala dokonca aj predstaviteľa samotného Robina Hooda. Veď všetko naznačovalo, že Robin a Regina sú spriaznenými dušami. Bohužiaľ, spoločného šťastného konca sa nedočkali a Regina tak dostala od života ďalšiu ranu.

Zdroj: telkac.sk/mb 

Foto: ABC, CW, ITV, The WB, CBS, HBO

Tagy: Hra o tróny Simpsonovci Zúfalé manželky Buffy premožiteľka upírov Once upon a time

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov