VIDEO Slováci môžu iba závidieť: České športové seriály sa tešia obrovskej popularite!

05.10.2017ZaujímavostiSú vtipné, populárne a z veľkej časti aj pravdivé. Ak ste milovníci športu a zároveň máte radi oddych pred televízorom, máme pre vás ideálne tipy. Pozrite si tri komediálne seriály, ktoré pripravila česká kinematografia. Žiaľ, o podobných projektoch môžeme na Slovensku iba snívať.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Okresní přebor

Komediálny seriál z prostredia obecného futbalu. Dej príbehu sa odohráva v malej obci Houslice, kde sídli miestny klub TJ Slavoj. Začal sa vysielať v roku 2010 a okamžite si získal priaznivcov. Môže za to aj herecké obsadenie - Ondřej Vetchý ako kapitán a neskôr tréner Jirka Luňák, Luděk Sobota v úlohe predsedu klubu Václava či David Novotný ako kanonier Jarda Kužel sú zárukou úspechu. So seriálom súvisí aj celovečerný film Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka. Podobná verzia by sa určite dočkala sledovanosti aj na Slovensku. Nie však v štýle seriálu Atletiko Cvernofka, ktoré bolo skôr prepadákom než návodom, ako stráviť voľný čas. 

VIDEO Komédia v Pošte pre teba či Zámene manželiek: Facky, hádky a králi internetu!

Vyšehrad

Fenomén českého internetu, ktorý sa začal šíriť prostredníctvom televízie OBBOD. Na scénu prišla nenápadná postava Júliusa Lavického ako blesk z jasného neba a dočkala sa nevídanej popularity. "Lavi" bol veľký futbalový talent. Jeho agenta stvárňuje Jakub Prachař. Večierky, alkohol, fajčenie, dievčatá a ďalšie eskapády mu však ničia sľubne rozbehnutú kariéru. Už dokonca nehrá za Spartu, z ktorej bol vyhodený, ale iba za Vyšehrad. Herec Jakub Štáfek si neberie servítku pred ústa a v seriáli zobrazuje hráčske prešľapy, inšpirované skutočnými príbehmi. Možno aj to je dôvod, prečo by ste si ho mali pozrieť. 

Prominentná svadba v Česku: Filip Renč si zobral o tridsať rokov mladšiu partnerku

Lajna

Nielen futbal, internetová televízia OBBOD láka divákov aj na sitkom z hokejového prostredia. V hlavnej úlohe sa predstavil oceňovaný Jiří Langmajer ako elitný hokejový kouč Luboš Hrouzek, olympijský víťaz z Nagana a bývalý hráč NHL. Má tesne pred rozvodom s manželkou Helenou a hlavne sa rozchádza aj so svojím klubom HC Slavia Praha. Rozhodne sa odísť z Prahy a začať znovu na mieste, kde by ho asi nikto nečakal... v Havířove! A nejde tam sám. V Havířove chce stvoriť novú hokejovú legendu, Hrouzka juniora. Meno Hrouzek totiž nikto nikdy na dres azbukou nenapíše, kým Luboš ešte nevonia fialky zospodu. Toto meno totiž patrí na dres NHL! 

Zdroj: telkáč  OBBOD 

Foto: Koláž Telkáč, Video: Youtube

Tagy: Lajna Okresní přebor Vyšehrad

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov