Trela biedu, no jej život dokázal stvoriť kultový seriál: Takto vznikol legendárny Sex v meste!

18.10.2017ZaujímavostiVečierky, móda, hľadanie lásky a sex v meste. Za všetkým stojí Candace Bushnel, ktorá sa jedného dňa rozhodla využiť svoje životné skúsenosti a stvorila legendárny stĺpček. Kultový Sex v meste sa stal v 90. rokoch modlou pre mnohé mladé ženy, vydaté matky i pre tie, ktoré neúspešne hľadali lásku.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Kým sa dostaneme k celosvetovo úspešnému seriálu, venujme pár slov tomu, čo celému príbehu predchádzalo. Skôr, než tvorcovia vdýchli život postavám na televíznych obrazovkách, existovala kniha. Lepšie povedané stĺpček v novinách, ktorého autorkou bola vtedy neznáma Candace Bushnell. 

Na začiatku bol stĺpček

Candace Bushnell sa narodila v Connecticute a do New Yorku sa presťahovala, keď mala 19 rokov. V tom čase predala jednu detskú poviedku, ktorá nebola nikdy publikovaná. Pracovala ako novinárka a spisovateľka na voľnej nohe, z čoho po pravde, nedokázala vyžiť.

Na začiatku 90. rokov mala Candace Bushnell niečo po tridsiatke a jedinou náplňou jej života bol nočný život v meste, ktoré nikdy nespí. Stále bola predierajúcou sa spisovateľkou a peniaze, ktoré zarobila jej ledva stačili na to, aby prežila z mesiaca na mesiac. Spala na pohovke, ktorú si požičala od svojho kamaráta.


Mohlo by vás zaujímať: Režisér hororového seriálu bráni Sex v meste: Jednoducho vymeňte Kim Cattrall a natočte to!


Všetko sa začalo meniť, keď sa v roku 1993 zamestnala v denníku The New York Observer. Rozhodla sa využiť svoje životné skúsenosti z randenia a večierkov a postupne ich spisovala do svojho stĺpčeka, ktorý nazvala "Sex and the City". Všetky svoje postrehy pravidelne vtipným spôsobom zhrnula do kratučkých príbehov. Tie sa stávali každým dňom populárnejšími a Bushnell už nemusela prežívať zo dňa na deň. 

Od knihy k seriálu

Všetky jej stĺpčeky, ktoré napísala v rokoch 1994 - 1996 sa neskôr zozbierali a vydali knižne. Samozrejme, kniha sa stala bestsellerom a neskôr aj námetom pre celosvetovo úspešný a populárny seriál z produkcie HBO. 

Na rozdiel od seriálu sa príbehy v stĺpčekoch nesústredia len okolo štyroch hlavných postáv, ale aj okolo ostatných charakterov. Sama autorka priznala, že postava Carrie Bradshaw je jej alter egom. Dokonca aj pán Božský, tak ako väčšina postáv v stĺpčekoch, je inšpirovaný skutočnosťou. Pre Candace Bushnell bol pánom Božským Ron Galotti, bývalý vedúci magazínov Vogue, GQ či Vanity Fair.

V seriáli si pána Božského zahral Chris Noth, takisto veľmi charizmatický a pre mnohé dámy neodolateľný muž a spisovateľkine alter ego si zahrala Sarah Jessica Parker. Aj jej kariéra sa radikálne zmenila. Síce sa Parker objavila v mnohých filmoch, nikdy sa nedostala do povedomia divákov výraznejšou úlohou. Po úspechu Sexu v meste sa jej život zmenil rovnako, ako život jej kolegýň Kim Cattrall, Kristin Davis a Cynthie Nixon, ktoré sa predstavili v úlohách Samanthy, Charlotty a Mirandy.

Až na strieborné plátna

Seriál sa dočkal šiestich sérií a štyri roky po jeho obrovskom úspechu sa dočkal aj filmového spracovania. Je pravdou, že filmy boli na rozdiel seriálu honosnejšie, šaty luxusnejšie a životy hlavných hrdiniek sa ustálili. Kvalita klesla, ale stále si oba diely zachovali šmrnc a návštevnosť v kinách. Tretieho dielu sa síce nedočkáme, no napriek tomu televízie dodnes ťažia z úspechu seriálu, ktorý len tak nevymizne.

Zdroj: AMaj 

Foto: SITA, internet

Tagy: Sex v meste Sarah Jessica Parker Cynthia Nixon Candace Bushnell

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov