FOTO Detskí herci z filmu S tebou mě baví svět: Čo dnes robia a ako vyzerajú?

07.12.2017ZaujímavostiIkonická rodinná komédia z roku 1982 patrí medzi legendy kinematografie. Ako zmenila život detským hercom, čo dnes robia a ako vyrástli sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Lukáš Pelánek (35) ako Matýsek 

Jedna z najslávnejších detských postáv v histórii československého filmu. Meno Matýsek a hláška „Mates se pos*al“ ľuďom navždy utkveli v pamäti. Až do svojich siedmych rokov vôbec netušil, že v legendárnej komédii účinkoval. V ďalšej snímke sa už neobjavil a v súčasnosti pracuje ako poštár.

Marta Buchtíková (40) ako Kačenka 

S kolegami zo slávneho filmu sa nestretáva, nekomunikuje a je o nej známych minimum informácií. Údajne sa odsťahovala do Francúzska, kde prepadla náboženskej sekte.

FOTO Ubehlo už 18 rokov: Čo robia a ako vyzerajú detskí herci z Pelíškov?

Marek Dvořák (42) ako Bertík 

Predstaviteľ Bertíka sa objavil aj v televíznej komédii Žáku Kašíku, nežeň se! (1985) a dvoch seriáloch, ale tým jeho herecká kariéra zhasla. Zo všetkých detí však zostal pri natáčaní najdlhšie. Snažil sa dostať aj na FAMU v Prahe (Filmová a televizní fakulta Akademie múzických umění), ale neuspel. Dnes pracuje v marketingovej oblasti.

Václav Korda (41) ako Míša 

Aj keď sa nakrúcanie filmov a seriálov nestalo jeho živobytím, v rámci voľného času sa venuje bábkovému herectvu. V puberte mu vadilo, že sa objavil po boku Júliusa Satinského či Elišky Balzerovej, pretože sa mu v škole smiali. Dôvodom bola najmä scéna, kde sa deti kúpali. Jeho povolanie je bankový úradník.

Cyril Křupala (39) ako Pepino 

Vyštudoval medzinárodný obchod a je z neho šéf marketingovej komunikácie v známej firme, ktorá poskytuje pôžičky. V Nemecku sa krátko venoval aj filmu, kde kontroloval dialógy. 

Kronerovej románik či slušný honorár: Toto ste netušili o Nevere po slovensky

Zuzana Lisová (38) ako Dášenka 

Podobne ako ostatní detskí kolegovia, ani ona sa v už inom filme neobjavila. Venovala sa aj dabingu, no momentálne pracuje matka dvoch detí v pôrodnici. 

Zdroj: telkáč 

Foto: csfd.cz, Herminapress.cz, vboude.cz, tvnova.cz, Facebook

Tagy: S tebou mě baví svět

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov