Záhada Titanicu vyriešená: Otázka, ktorá divákov roky trápi, má konečne odpoveď!

Titanic
04.12.2017ZaujímavostiTitanic mal premiéru pred dvadsiatimi rokmi, no jedna otázka trápi všetkých až doteraz. Prečo sa Rose nepodelila s Jackom o plávajúce dvere? Režisér James Cameron prezradil dôvod.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Na dverách bolo očividne dostatok miesta aj pre Jacka, ktorého stvárnil Leonardo DiCaprio, no on aj napriek tomu zamrzol v oceáne. Po dvadsiatich rokoch má pre nás James Cameron konečne odpoveď. V rozhovore pre Vanity Fair sa na to Camerona priamo opýtali: “Odpoveď je veľmi jednoduchá, pretože bolo na strane 147 (v scenári) napísané, že Jack zomrie. Veľmi jednoduché…”


Mohlo by vás zaujímať: Každý ich chcel okamžite vidieť: Toto je 10 najziskovejších filmov kinematografie


Úspešný režisér sa na tejto konverzácii veľmi bavil, pretože sa mu zdalo dosť hlúpe, že sa debata vedie aj o dvadsať rokov neskôr. Podľa Camerona bol film úspešný aj kvôli tomu, že divákov bolelo, keď ich milovaný Jack zomrel.

“Keby žil, koniec filmu by bol bezvýznamný. Film je o smrti a odlúčení, musel zomrieť. Či už takto, alebo by naňho spadol komín. Nazýva sa to umenie, veci sa dejú z umeleckých dôvodov, nie fyzikálnych,” povedal Cameron.

Režisér je známy pre svoju vedeckú presnosť, takže sa bránil aj po fyzikálnej stránke a dokonca bol sám vo vode a testoval s ďalšími ľuďmi rôzne možnosti tak, aby Rose skutočne mohla prežiť tie tri hodiny, kým neprišla pomoc.

Zdroj: telkac.sk/mb 

Foto: Paramount, Video: YouTube

Tagy: James Cameron Titanic Leonardo DiCaprio Kate Winslet

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov