Clooney pripravuje s Netflixom minisériu: Kauza Watergate sa opäť otvorí

17.12.2017ZaujímavostiDo ponuky spoločnosti Netflix smeruje limitovaná séria o afére Watergate. Prípravy projektu v produkcii Georgea Clooneyho potvrdil magazín Entertainment Weekly s tým, že na scenári pracuje Matt Charman.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Vzniknúť by malo osem epizód, ktoré budú k dispozícii prostredníctvom streamovacej služby. Netflix však informácie odmietol komentovať. Zdá sa, že Clooney sa spolu s Netflixom pokúsia šlipanuť na päty filmu Všetci prezidentovi muži z roku 1976.


Mohlo by vás zaujímať: Kritici oznámili víťazov: Očakávaný The Post sa stal najlepším filmom


Hlavnú úlohu dvoch novinárov, ktorí sa vďaka kauze Watergate stali známymi, si zahrali Dustin Hoffman a Robert Redford. Práve Bob Woodward a Carl Bernstein, novinári z Washington Post, odhalili kauzu Watergate. Na trestnom čine, ktorý viedol k rezignácii prezidenta Richarda Nixona, sa však zúčastnilo mnoho ďalších ľudí a aj ich príbehy o špinavej politike teraz dostanú priestor. 

Aféra Watergate vypukla v roku 1972, keď sa pracovníci aparátu republikánskeho prezidenta Richarda Nixona vlámali do ústredia Demokratickej strany v komplexe Watergate vo Washingtone s účelom umiestniť do budovy odpočúvacie zaradenie. Prezident Richard Nixon musel pod tlakom dôkazov 9. augusta 1974 odstúpiť z funkcie.

Zdroj: SITA 

Autor: © Zoznam/AMaj

Foto: SITA/AP/Invision, Jordan Strauss, Chris Pizzello

Tagy: George Clooney Netflix Watergate

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov