Krstný otec stvoril hviezdy: 11 detí Marlona Branda, samé rozvody a smútok Meryl Streep

Krstný otec
18.01.2018ZaujímavostiMafiánska dráma Krstný otec patrí medzi prelomové diela Nového Hollywoodu. Rodina Corleonovcov sa na plátna dostala v roku 1972. Film sa preslávil po celom svete a hereckým hviezdam zmenil život. Pozrite sa na ich osudy.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Marlon Brando (†80) ako Vito Corleone

Hlavný budovateľ mafiánskeho klanu prišiel do USA zo Sicílie. V úlohe bossa sa predstavil legendárny Marlon Brando. Narodil sa v roku 1924 a počas hereckej kariéry získal dva Oscary za výkony v hlavných úlohách - v roku 1955 za drámu V prístave a v roku 1973 práve za stvárnenie Dona Vita Corleoneho. V Hollywoode je považovaný za jedného z najlepších hercov histórie. Počas života sa trikrát rozviedol a dohromady splodil 11 detí. Zomrel v roku 2004 vo veku 80 rokov.

Záhada Titanicu vyriešená: Otázka, ktorá divákov roky trápi, má konečne odpoveď!

Al Pacino (77) ako Michael Corleone

Ďalší významný americký herec a teraz už aj režisér. Je držiteľom Oscara za hlavnú úlohu v snímke Vôňa ženy. Na konte má ďalších sedem nominácií na ceny Akadémie filmových umení a vied za vedľajšie roly vo filmoch Krstný otec, Dick Tracy a Konkurenti a hlavné úlohy v snímkach Serpico, Krstný otec II, Psie popoludnie a tiež ...a spravodlivosť pre všetkých.  Napriek viacerým medializovaným vzťahom sa nikdy neoženil. Má tri deti.

James Caan (77) ako Sonny Corleone

Postava člena mafiánskej rodiny mu v roku 1973 vyniesla zatiaľ jedinú nomináciu na Oscara v kariére. Účinkoval v mnohých filmoch, žiadny mu však nepriniesol väčšiu popularitu ako Krstný otec. V osobnom živote ho poznačili krachy manželstiev. Rozviedol sa až štyrikrát, má päť detí a viac než tridsať rokov sa venuje karate.

Robert Duvall (87) ako Tom Hagen

Don Vito ho prijal do rodiny, pretože právnik sa v rodine organizovaného zločinu vždy hodí. Robert Duvall sa výrazne presadil aj po filme Krstný otec a v roku 1984 dokonca získal Oscara v kategórii Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe za snímku Tender Mercies. Má hviezdu aj na Hollywoodskom chodníku slávy. Aj jeho však sprevádza akési prekliatie. Tri manželstvá sa mu rozpadli, momentálne už viac než 13 rokov stojí po jeho boku argentínska herečka Luciana Pedraza, ktorá je o 41 rokov mladšia.

Kultová Obecná škola skrýva tragické osudy: Nedostatok talentu, drogy a náhla smrť

John Cazale (†42) ako Fredo Corleone

Skrátene, Fredo predstavoval čiernu ovcu rodiny a slabomyseľného čudáka. V realite bol úspešným hercom a dva roky partnerom Meryl Streep, ktorá pri ňom stála až do smrti. Diagnostikovali mu rakovinu pľúc, na ktorú zomrel v roku 1978. Tesne predtým dokončil film The Deer Hunter.

Zdroj: telkáč 

Autor: © Zoznam/MZ

Foto: Paramount Pictures, SITA, nymag.com

Tagy: Marlon Brando Krstný otec Al Pacino James Caan Robert Duvall John Cazale

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov