Tvorcovia Shreka na predaj: Kto chce kúpiť štúdio Dreamworks?

Dreamworks Animation
28.09.2014ZaujímavostiJaponská spoločnosť SoftBank jedná o prevzatí amerických štúdií DreamWorks Animation, ktoré sa preslávila filmami ako Shrek alebo Madagascar. Informoval o tom server Hollywood Reporter, podľa ktorého sú Japonci ochotní zaplatiť vysokú prémiu. SoftBank minulý týždeň zarobila asi 4,6 miliardy dolárov vďaka predaju akcií internetovej spoločnosti Alibaba.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Suma, ktorú SoftBank predajom akcií získala, by jej na nákup štúdií bez problémov stačila. Za jednu akciu DreamWorks je pritom ochotná zaplatiť 32 dolárov, čo je oproti poslednej uzatváracej cene na burze prémie 43 percent. Hodnota štúdií by sa tak pohybovala okolo 3,4 miliardy dolárov. Ani jedna z firiem sa k informáciám serveru zatiaľ nevyjadrila.

Prevzatím spoločnosti DreamWorks, ktorú riadi hollywoodsky producent Jeffrey Katzenberg, by zo SoftBank urobilo druhý japonský technologický podnik, ktorý prevezme štúdio z Hollywoodu. Tým prvým je spoločnosť Sony, ktorá v roku 1989 prevzala štúdia Columbia Pictures. 

Hoci SoftBank predala časť podielu v Alibabe, ďalej si v nej necháva 32 percent. Zostáva tak najväčším akcionárom. Pred časom mala SoftBank záujem o amerického operátora T-Mobile US, od zámeru ale ustúpila kvôli odporu tamojších regulačných úradov. Významné podiely má ale SoftBank v mnohých iných podnikoch, napríklad v americkej telekomunikačnej spoločnosti Sprint, internetovom portáli Yahoo Japan alebo vo výrobcovi on-line hier GungHo Online Entertainment.

Zdroj: ČTK 

Foto: internet

Tagy: Shrek DreamWorks Madagascar

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov