Na Oscaroch nechýbala ani politika: Moderátor si neodpustil iróniu na Putina

Jimmy Kimmel
05.03.2018ZaujímavostiV poradí už 90. ročník odovzdávania Oscarov sa konal v Dolby Theatre v Los Angeles a moderátorom večera bol Jimmy Kimmel. Ten si neodpustil ani viaceré štipľavé poznámky.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Ako to už na podobných podujatiach býva, nesmie chýbať ani politická irónia a satira. Kimmel reagoval na tému údajného ovplyvňovania amerických prezidentských volieb zo strany Ruska. Po víťazstve dokumentu Icarus, ktorý sa venuje dopingu v Rusku, poznamenal: "Aspoň vieme, že Putin neovplyvnil tieto voľby."

Oscarový večer bol politický aj v iných okamihoch. Niekoľkokrát sa hovorilo o filme Black Panther, kasovom trháku, ktorý upútal pozornosť tým, že jeho hlavným hrdinom je černoch. Kimmel hovoril aj o snímke Daj mi svoje meno, ktorý bol nominovaný v kategórii najlepší film a ktorý sa venuje téme homosexuality.

Veľká FOTOGALÉRIA víťazov: Pozrite sa na hlavné hviezdy Oscarov

"Nenakrúcam filmy, ako je Daj mi svoje meno, kvôli peniazom," žartoval Kimmel. "Natáčame ich preto, aby sme naštvali Mikea Pencea," dodal s odkazom na konzervatívneho amerického viceprezidenta.

Zdroj: ČTK  TASR 

Foto: SITA/Photo by Chris Pizzello/Invision/AP

Tagy: Oscar Jimmy Kimmel Vladimir Putin

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov