Hlboká sonda do života sexuálneho predátora Weinsteina: V Cannes predstavia dokument Citizen Harvey

03.05.2018ZaujímavostiNadchádzajúci ročník filmového festivalu v Cannes bude asi prvým bez osobnej účasti Harveya Weinsteina, zdiskreditovaný hollywoodsky producent bude však prítomný prostredníctvom nového dokumentu s pracovným názvom Citizen Harvey (Občan Harvey).
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Snímka má byť podľa serveru The Hollywood Reporter hlbokou sondou do kauzy filmového magnáta obvineného zo sexuálneho obťažovania a následnej globálnej kampane proti tomuto javu. Celovečerný dokument vzniká v koprodukcii BBC a spoločnosti Lightbox. Producenti chcú, aby sa dostal do kín po celom svete.

"Naším cieľom je prerozprávať hlbší a komplexnejší príbeh než to, čo sa doteraz na obrazovkách objavilo," uviedli zakladatelia spoločnosti Lightbox Simon Chinn a Jonathan Chinn. Weinsteinov vzostup a pád v rámci hollywoodskej smotánky, ktorá zatvárala oči nad jeho excesmi, kým sa mu nepostavila skupina novinárok a statočných žien, je podľa bratrancov Chinnových mimoriadnym príbehom.

Vplyvného filmového producenta Harveyho Weinsteina zo sexuálnych útokov obvinili desiatky žien. Zo znásilnenia počas festivalu v Cannes v roku 1997 ho obvinila herečka Asia Argentová. Prehliadka, ktorá sa vo francúzskom letovisku uskutoční od 8. do 19. mája, tak bude mať tento rok vlastnú kampaň proti sexuálnemu obťažovaniu. Pre prípadné obete či svedkov bude k dispozícii horúca linka.

Zdroj: ČTK 

Foto: SITA/AP/Michael Sohn

Tagy: Cannes dokument Harvey Weinstein Citizen Harvey

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov