VIDEO Scenár vs. realita: Pozrite si velikánov Al Pacina a De Nira v akcii!

21.06.2018ZaujímavostiKým sa film dostane na strieborné plátna, predchádzajú tomu mnohé procesy. Jedným z nich je aj tvorba scenára, ktorý sa musia herci naučiť. Pre mnohých profesionálov to nie je žiadny problém. Často im scenár slúži ako predloha a počas natáčania improvizujú. Inak to nebolo ani v prípade dvoch legiend Roberta De Nira a Al Pacina.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Pred vyše dvadsiatimi rokmi sa v snímke Neľútostný boj (Heat, 1995) predstavili herecké legendy Robert De Niro, Al Pacino a Val Kilmer. Príbeh o profesionálnom lupičovi, ktorého naháňa skúsený detektív, zrežíroval Michael Mann, ktorý sa podpísal aj pod scenár. Na sociálnej sieti Facebook zverejnila stránka Script to Screen video z tohto filmu. Môžete si porovnať pôvodný scenár a to, čo z neho vzniklo počas natáčania dialógu medzi Al Pacinom a De Nirom. 

VIDEO Scenár vs. realita počas natáčania

Zdroj: Facebook/Script to Screen

Herci sa síce držali svojich replík, no scenár jemne upravili. Slávna scéna z reštaurácie, kde sa vôbec prvýkrát na plátne stretne detektív Hanna (Al Pacino) s lupičom Neilom (De Niro) bola naozaj z veľkej časti improvizáciou oboch hercov. Tvorcovia to navyše nakrúcali naostro bez akýchkoľvek skúšok. Režisér snímal oboch hercov dvomi súčasne bežiacimi kamerami. Fanúšikovia sa tak môžu pozrieť na majstrovstvo dvoch hollywoodskych profesionálov. Hlavnú časť kriticky úspešného filmu natočili za 107 dní, pričom ani jedna scéna nebola natočená v štúdiu. 

Autor: © Zoznam/AMaj

Foto: SITA/AP/Charles Sykes, Evan Agostini/Invision, Video: FB/Script to Screen

Tagy: Robert De Niro Al Pacino Neľútostný boj

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov