Veľké zmeny pri udeľovaní Oscarov: Do zoznamu ocenení pribudla nová kategória

Oscar
11.08.2018ZaujímavostiUdeľovanie Oscarov sa rozrastie o novú kategóriu pre populárne filmy. V stredu to prostredníctvom e-mailu členom americkej Akadémie filmových umení a vied oznámili jej prezident John Bailey a výkonná riaditeľka Dawn Hudson.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Nová kategória je jednou zo zmien v súvislosti s Oscarmi, ktoré v utorok schválila správna rada Akadémie. Požiadavky potrebné pre zaradenie do kategórie budú určené neskôr, dodali Bailey a Hudson. Zatiaľ nie je známe, či prvú cenu v tejto kategórii udelia už počas nadchádzajúceho 91. ročníka slávnostného udeľovania, ktoré sa uskutoční 24. februára.

Vďaka uvedeniu novej kategórie najlepšieho populárneho filmu budú môcť podľa spravodajského portálu BBC prestížnu cenu dostať snímky, ktoré sú obľúbené u verejnosti, ale už menej u kritikov. Medzi ne patria napríklad filmy o superhrdinoch či iné "kasové trháky".

Zavedenie kategórie by tiež mohlo byť náznakom ochoty Akadémie zmierniť kritiku za to, že ňou ocenené snímky údajne čím ďalej tým menej odrážajú to, čo chce pozerať verejnosť. Ďalšou zmenou v rámci udeľovania Oscarov je kratšia, len trojhodinová, ceremónia. To Akadémia plánuje dosiahnuť odovzdávaním cien počas živého vysielania, ale aj počas reklamných prestávok. 

Z prestávkového udeľovania Oscarov v špecifických kategóriách, ktoré určia neskôr, potom počas prenosu prehrajú zostrih víťazných momentov. Poslednou zmenou, ktorú schválila správna rada, je skorší dátum slávnostného udeľovania Oscarov v roku 2020. To by sa malo po novom uskutočniť 9. februára.

Zdroj: SITA 

Foto: bankersadda.com

Tagy: Oscar

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov