Nový Bond prišiel o režiséra: Boyle vycúval z projektu, o dôvodoch stále mlčí

Danny Boyle
22.08.2018ZaujímavostiBritský oscarový režisér Danny Boyle (61) sa rozhodol - s odvolaním na "odlišnosť tvorivých názorov" - odstúpiť od nakrúcania novej bondovky. Na jednej zo sociálnych sietí o tom informovali v utorok producenti Michael G. Wilson a Barbara Broccoliová, ako aj predstaviteľ agenta 007 Daniel Craig.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

„Michael G. Wilson, Barbara Broccoliová a Daniel Craig dnes oznámili, že kvôli tvorivým nezhodám sa Danny Boyle rozhodol ďalej nerežírovat Bonda 25,“ uvádza sa na oficiálnom twitterovom účte filmu s odkazom na dvojicu producentov a predstaviteľa hlavnej úlohy dosiaľ nepomenovaného pokračovanie špionážnej série. Na scenári 25. filmu o dobrodružstvách Jamesa Bonda pracovali pri tom Danny Boyle spoločne s Johnom Hodgeom, s ktorým pracoval na Trainspottingu.

Boyle zatiaľ mlčí

Snímka s pracovným názvom Bond 25 by sa mala podľa pôvodných plánov začať nakrúcať ešte v tomto kalendárnom roku a jej severoamerická premiéra je naplánovaná na 8. novembra 2019. Danny Boyle svoj krok zatiaľ nekomentoval.

Rodák z Manchesteru sa preslávil hlavne filmom Trainspotting, avšak osem Oscarov vrátane ocenení pre najlepší film a najlepšiu réžiu získal v roku 2009 jeho iný opus - Milionár z chatrče. Súčasťou Boylovej filmografie sú aj snímky ako Plytký hrob, Pláž, Steve Jobs alebo Trainspotting 2.

Britský režisér Danny Boyle nebude napriek pôvodným plánom natáčať najnovší film o agentovi Jamesovi Bondovi. Podľa agentúry Reuters o tom dnes informovali producenti snímky, ktorý sa mal začať točiť ešte tento rok. Dôvodom, prečo sa oscarový filmár na dvadsiate piate bondovke nebude podieľať, sú podľa výrobcov "tvorivé nezhody".

Zdroj: TASR 

Foto: SITA/AP/Christian Palma, Evan Agostini/Invision

Tagy: Daniel Craig James Bond Danny Boyle

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov