Sú úžasné, no dostať sa tam nedá: Tieto filmové krajiny lákajú vzhľadom aj atmosférou

koláž - filmové krajiny
30.08.2018ZaujímavostiSú nádherné, úžasné a veľmi lákavé, no na našich mapách by sme ich hľadali len márne. Nasledujúce filmové krajiny by chcel navštíviť určite každý, no prístup tam majú výhradne iba niektoré postavy.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Narnia

Blažená krajina, ktorá vznikla z piesne leva Aslana a môžete sa do nej dostať napríklad cez šatník v starom dome. Či už zamrznutá, alebo v rozkvete. Narnia má jednoducho vždy svoje čaro. Hovoriace zvieratá, kúzelné postavy, nádherná príroda. V čarovnej Narnii by sa páčilo asi každému, škoda, že sa tam dostali len tí vyvolení.


Mohlo by vás zaujímať: Cez šatník vošli do nového sveta, dnes čelia realite: Aha, ako vyrástli deti z Narnie!


Wonderland (Alica v krajine zázrakov)

V príbehu sa do Wonderlandu dá dostať podzemnými chodbami a podobne ako Alica cez králičiu noru. Ako ste si mohli všimnúť vo filme, krajina je zalesnená a rastú v nej huby. Nachádzajú sa v nej dobre udržiavané záhrady a domčeky. V krajine zázrakov vládne Srdcová kráľovná, ktorá panuje podľa svojej nálady. Väčšinu populácie tvoria animované karty, ale nechýbajú ani hovoriace zvieratá.


Mohlo by vás zaujímať: Keď animáky nestačia: Top Disney rozprávky prerobené do hraných verzií


Neverland (Peter Pan)

Neverland je fiktívny ostrov, na ktorom žil Peter Pan, víla Zvonilka, stratení chlapci a iné mýtické postavy. Najpodstatnejšou vlastnosťou ostrova je, že sa na ňom nestarne a môžete tam naveky zostať dieťaťom. Hoci nie všetci ľudia, ktorí prídu do Neverlandu, prestanú starnúť, hlavnému obyvateľovi sa to perfektne podarilo.


Mohlo by vás zaujímať: Filmové oslavy vo veľkom štýle: VIDEO Na takejto žúrke by chcel byť každý


Stredozem (Pán prsteňov, Hobit)

Fiktívny svet z Tolkienových diel je domovom mnohých inteligentných druhov tvorov. V rozprávkovej Stredozemi sa odohrali všetky časti filmu Pán prsteňov i Hobit. Tolkien sa pri tvorení názvu inšpiroval severskou mytológiou aj výrazmi stredovekej angličtiny. Okrem filmov je Stredozem bližšie opísaná aj v mnohých dielach, takže si každý vie presne predstaviť, čo sa v nej nachádza. A tá predstava je naozaj skvelá.

Autor: © Zoznam/mb

Foto: koláž Telkáč, New Line Cinema, Walt Disney

Tagy: Narnia Stredozem Neverland Wonderland

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov