Keď sa hercom pomútil rozum: 10 úloh, ktoré nikdy nemali vziať

Keď sa hercom pomútil rozum: 10 úloh, ktoré nikdy nemali vziať
28.10.2014ZaujímavostiObčas ani hollywoodske hviezdy nemajú úplne triezvy úsudok. Aj napriek tomu, že si môžu vyberať z priehrštia potenciálnych úloh, vyberú si tú najhoršiu. Pozrite sa s nami na výber tých najväčších chýb, ktoré herci ako Sean Connery, Ben Affleck či John Travolta urobili. Týmto filmom sa jednoducho mali vyhnúť.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

George Clooney - Batman & Robin (1997)

Režisér Joel Schumacher si filmom Batman & Robin poriadne zavaril. Snímka bola prepadákom, a to ako u kritikov, tak aj u divákov. Fanúšikovia komiksového hrdinu strhali všetko, čo sa dalo, a predovšetkým sa im nepáčilo aj to najdôležitejšie - samotný predstaviteľ Batmana, George Clooney. V úlohe netopiereho hrdinu bol toporný a "zdatne" mu sekundoval napríklad aj Arnold Schwarzenegger ako záporák Mr. Freeze.

Sean Connery - Liga výnimočných (2004)

Kopa rôznorodých hrdinov na čele s dobrodruhom Alanom Quatermainom má zachrániť svet, to predsa musí fungovať. Žiaľ, nie je všetko zlato, čo sa blyští, a uvedomil si to po nakrútení tohto filmu aj Sean Connery. Liga výnimočných premrhala potenciál nepodarenými dialógmi, chaotickou kamerou a nezmyselným príbehom, a na dôvažok sa stala poslednou úlohou írskej legendy, ktorá podala naozaj mdlý výkon.

Ben Affleck - Láska s rizikom (2003)

Ako si takmer úplne zničiť sľubne sa vyvíjajúcu kariéru, tak by mohol znieť názov biografie Bena Afflecka. Hollywoodsky herec bol v roku 2003 na výslní aj vďaka spolunapísaniu scenára pre oscarovú drámu Dobrý Will Hunting. Affleck sa však rozhodol nakrútiť romantickú komédiu so svojou vtedajšou priateľkou Jennifer Lopez a katastrofa bola na svete. Láska s rizikom bola komerčným neúspechom - zarobila iba 6 miliónov dolárov, pričom budget činil deväťnásobne väčšiu sumu.

Tom Green - Freddyho úlet (2001)

Bláznivá komédia Kanaďana Toma Greena bola ozajstným úletom. Fanúšikovia z kín vychádzali mnohokrát až znechutení z toho, čo si režisér a hlavná postava v jednom dovolili. Strieborné plátno síce znesie veľa avšak sexuálne uspokojovanie slona či ďalšie nechutnosti boli naozaj veľa. Green zrejme po "ocenení" Zlatou malinou pre najhoršieho herca pochopil, že v Hollywoode preňho niet miesta, a ničoho podobného sme sa už nedočkali.

Mike Myers - Guru lásky (2008)

Mike Myers si meno urobil najmä rolami šialeného rockera Waynea či charizmatického agenta Austina Powersa. V roku 2008 sa pokúsil o návrat ako hokejista, ktorý sa usiluje zmanažovať svoj stres. Nebudeme chodiť okolo horúcej kaše, komédia Guru lásky aj napriek slušnému obsadeniu (Jessica Alba, Ben Kingsley, Justin Timberlake) trpela mnohými neduhmi a zrejme definitívne pochovala kariéru Myersa.

Cuba Gooding Jr. - Plnou parou vzad! (2002)

Cuba Gooding Jr. po Oscarovom Jerrym Maguierovi z roku 1997 zrejme zaspal na vavrínoch, inak si nedokážu kritici vysvetliť, prečo o päť rokov na to prijal úlohu v mierne homofóbnej komédii Plnou parou vzad! Ďalšie ceny mu to rozhodne nezaručilo a sám herec s odstupom času priznal, že to bola jedna z najväčších chýb v kariére.

Kevin Costner - Posol budúcnosti (1997)

Herec Kevin Costner svojou režisérskou prvotinou Tanec s vlkmi ohúril celé filmové osadenstvo a zdalo sa, že si zabezpečil miestenku do vyššej ligy. Po priemernom Vodnom svete ale prišiel sci-fi kúsok Posol budúcnosti (1997) a ten v kinách neuveriteľne sklamal, keď sa z 80-miliónového rozpočtu vrátilo iba 18 miliónov. Hollywoodski mecenáši si potom rozmysleli, či budú plytvať peniazmi na Costnera, ktorý odvtedy nakrútil iba jeden ďalší film.

John Travolta - Bojisko Zem (2000)

Sci-fi akcia s Johnom Travoltom neznie zle, to by sa však nesmelo pokaziť všetko, čo sa pokaziť dá. V prípade Bojiska Zem to bola slabá réžia, patetická kamera a bezduché herecké výkony. Nepomohol ani fakt, že scenár bol založený na knihe zakladateľa scientológie L. Rona Hubbarda, ktorej vyznávačom je aj samotný Travolta.

Halle Berry - Catwoman (2004)

Mala to byť ďalšia komiksová pecka s krásnou Halle Berry v úlohe Mačacej ženy, namiesto toho sa snímka dočkala iba výsmechu a negatívnych ocenení. Berry sa síce usilovala, ako len mohla, no film so slabým scenárom, gýčovitým pribehom a tragickými počítačovými trikmi z hlbín ťažkého podpriemeru vytiahnuť nedokázala.

Jon Voight - Malí géniovia 2: Superdecká (2004)

Rodinná komédia s Jonom Voightom v hlavnej úlohe? Na tom by nebolo nič zlé, pokiaľ by nešlo o tragický kúsok po všetkých smeroch a ktorému nepomohol ani otec Angeliny Jolie. Práve naopak, bol to on, kto bol najviac kritizovaný. Nemôžeme sa ani čudovať, veď stvárnil záporáka, ktorého plán na ovládnutie sveta prekazila partia síce geniálnych, no veľmi otravných malých detí. Účinkovanie v tomto filme si Voight za klobúk rozhodne nedal.

Zdroj: telkac.sk  hitfix.com  therichest.com 

Foto: Telkáč.sk, internet

Tagy: Ben Affleck George Clooney John Travolta Sean Connery Halle Berry

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov