Máte chuť na maratón? Tieto seriály stoja za to a zvládnete ich za víkend

koláž - seriály
10.10.2018ZaujímavostiNiektoré seriály sú typické svojou nekonečnosťou a neustále pribúdajúcimi novými časťami. Iné si dokážete pozrieť celé v priebehu pár dní. Ak máte chuť na víkendový maratón, tieto kúsky sú správnou voľbou. Majú len zopár častí, no ich dej vás poriadne nadchne.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Big Little Lies

Mysteriózna dráma o matkách a ich naoko bezchybnom živote prinesie hneď na začiatku vraždu. Nikto nevie, kto je vrah, ale ani to, kto je obeť. Vtedy sa presuniete v čase naspäť a zoznámite sa s rodinami, ktoré s tragédiou majú niečo spoločné. Seriál s Reese Witherspoon, Nicole Kidman a Shailene Woodley v hlavných úlohách má len sedem epizód, takže ho skutočne zhltnete za víkend.


Mohlo by vás zaujímať: História nemusí byť nuda: VIDEO Z týchto seriálov sa naučíte viac ako z učebníc


Red Band Society

Seriálov z nemocničného prostredia máme pomerne dosť a zvyčajne ide o niekoľko sérií s množstvom epizód. Stačí sa pozrieť na Greys Anatomy, kde sa práve začala pätnásta séria. V prípade Red Band Society však budete ľutovať, že má len 13 epizód. Horko-sladká dráma vám predvedie realitu skupiny študentov tráviacich svoj život v nemocnici, ktorá sa stala ich domovom a kde sú vážne ochorenia a smrť na dennom poriadku.

The End of the F**king World

Pre fanúšikov zvláštneho britského humoru a podivných postáv Netflix pripravil 8 epizód, ktoré stihnete pozrieť za necelé tri hodiny. Sedemnásťročný James je presvedčený, že je psychopat a potrebuje niekoho zabiť. Svoju obeť nájde v Alysse, ktorá práve nastúpila na jeho školu a tiež nezapadá do normálu. Takže strávite čas so skutočne nevídanou dvojicou.


Mohlo by vás zaujímať: Existujú, no nikdy sme ich nevideli: Tieto seriálové postavy by ste na obrazovke hľadali zbytočne


13 Reasons Why

Kým mal tento seriál len jednu sériu, dal sa považovať za ľahko zvládnuteľný počas jedného víkendu. S dvomi sériami to už vyžaduje dostatočnú dávku chuti a odhodlania, nie je to však nemožné. Príbeh vás totiž absolútne pohltí, nevraviac o perfektne zvládnutej hudbe. Seriál nakrútený podľa knižnej predlohy vyvolal svetové šialenstvo a poblázni určite aj vás.

Vinyl

Hudobná dráma, ktorá rozpráva príbeh o vedúcom nahrávacieho štúdia, má len desať epizód. Seriál Vinyl určite nie je pre každého, má totiž svoj špecifický šmrnc, ktorý omámi len niektorých. Ak vás však láka pohľad do zákulisia koncertov v 70. rokoch alebo máte radi dobrú hudbu, určite mu dajte šancu. Veľa času ním nestratíte.


Mohlo by vás zaujímať: Nedostatok času nie je problém: Tieto seriály si pozriete za pár minút


My So-Called Life

Kým diváci v 90. rokoch “žrali” Beverly Hills 90210, tak sa trochu zabudlo na seriál My So-Called Life. Pritom je naozaj skvelý a má len 19 epizód, takže ak mu dáte šancu, užijete si príjemný seriálový víkend. Je to kultový, dramatický a realistický seriál pre mladých, ktorý rieši klasické problémy dospievania.

Autor: © Zoznam/mb

Foto: koláž Telkáč, Video: Youtube

Tagy: Vinyl 13 reasons why The End of the F**king World Red band society Big little lies My so-called life

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov