Občas by sme chceli ich životy, ale aj ich skvelé byty: VIDEO Koľko by stál seriálový luxus?

09.10.2018ZaujímavostiStrávili sme s nimi časť životov a často sme im závideli nielen zážitky, ale aj zdanlivý luxus, v ktorom žili. Postavy z našich obľúbených seriálov sa stali ikonickými aj vďaka životnému štýlu, ktorý sa od slovenského "dva plus jeden" dosť líši. Samozrejme, musia si zaň dosť priplatiť. Či už ide o útulný bytík Carrie Bradshaw, sympatický dvojizbák Moniky z Priateľov či luxusný dom Cohenovcov z O.C. California, vedeli by sme si aspoň na chvíľu predstaviť žiť v jednom z nich. Kde sa nachádzajú ich domovy a koľko taký luxus stojí stojí?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Priatelia

Seriál Priatelia patrí dnes ku kultovým. Skvelí herci, situáčný humor, geniálne repliky a situácie zo života bavia divákov už takmer 25 rokov. Šesť priateľov spoločne zvláda životné situácie, do ktorých sa vieme vžiť všetci. Okrem toho bývali v typických newyorských bytoch, v ktorých by si vedel predstaviť život každý z nás. Najčastejšie sme sa zrejme stretávali s Monikiným bytom, ktorý bol takmer zrkadlovým odrazom toho, kde býval Chandler s Joeym.

Často sme si kládli otázku, koľko by nás asi takýto bytík s balkónom v New Yorku stál. Byt situovaný vo West Village má dve spálne, jednu kúpeľnu s menšou terasou, na ktorej však môžete pokojne usporiadať grilovačku s blízkymi. Podľa The New York Post by tento nájom tohto bytu stál štyri a pol tisíc mesačne. Pri dnešných cenách v New Yorku je to pomerne dobrá cena, no priznajme si, na slovenské pomery je tam jedna nula naviac. 

Sex v meste

Sex v meste si pamätá každý. Vždy príde obdobie, kedy si hlavne ženská časť publika usadne pred televíziu a pozrie si opäť všetky série. Okrem vtipných príbehov boli v seriáli pre diváčky vždy atraktívne luxusné značky a oblečenie, na ktoré boli hlavné hrdinky zaťažené. Okrem toho, kto by nechcel bývať v krásnom priestrannom byte Carrie Bradshaw. Práve tu sa odohralo množstvo situácií, na ktoré diváci dodnes spomínajú.

Seriálová adresa je Upper East Side v Manhattane, v skutočnosti je tento byt situovaný na Perry Street 66 v časti West Village. Mesačný nájom by vtedy stál okolo tritisíc dolárov. Dnes suma stúpla na štyritisíc. V byte bola jedna veľká otvorená spálňa s menšou obývačkou, veľký priechodný legendárny šatník, malá kúpeľňa a kuchyňa. Otázkou ostáva, ako si mohla Carrie dovoliť toľko topánok. 

Gossip Girl

Gossip Girl patril k jedným z najobľúbenejších tínedžerských seriálov za minulé roky. V šiestich sériách sme mohli vidieť príbehy detí rodičov z vyššej smotánky a ich komplikovaných osudov. Každá z nás túžila byť aspoň chvíľu krásna ako Serena alebo Blair či nechutne bohatá a príťažlivá ako Nate či Chuck. Takýto život však má svoje úskalia. Všetko sa však lepšie zvláda, ak môžete svoje problémy riešiť v luxusných domovoch.

Chuck Bass mal k dispozícii luxusný penthouse v hoteli Empire na Manhattane. Kým scéna v tomto hoteli bola postavená špeciálne pre seriál, väčšina z nich sa točila v luxusných priestoroch vo veži v hoteli Lotte New York Palace, kde bývala jedna z hlavných postáv Serena Van Der Woodsen. Suita Champagne zahŕňa súkromný výťah pre trojposchodový apartmán. Takáto izba by vás stále zhruba 25-tisíc na noc!

Ženy z rodu Gilmorovcov

Kto by nemal rád Gilmorky. Príbehy slobodnej mamy, ktorá v šestnástich porodila a musela sa postaviť na vlastné nohy, sú nám dobre známe. Lorelai a jej dcéry Rory žili v seriáli v modrom viktoriánskom dome vo fiktívnom meste Stars Hollow v Connecticute. Dom má veľkú terasu, niekoľko izieb a okolo neho je veľa zelene. Typický predmestský domček v meste, kde sa každý pozná s každým. 

„Inšpiráciou pre tvorkyňu seriálu Amy Sherman-Palladino usadiť Gilmorky do malého mestečka prišla po prázdninách strávených v Connecticute, keď videla dom Marka Twaina v roku 2005,“ uviedol portál bostom.com. Dom podobný tomu, v ktorom bývajú dievčatá, má osem spální, tri kúpeľne a má rozlohu okolo 360 metrov štvorcových. Odhadovaná cena je okolo 250-tisíc. No na tento domček by musel nejeden z nás ešte dosť šetriť. 

O.C. California

Dom pri pláži v Kalifornii. V jednej vete toľko rozkoše. Presne takýto dom s letným domčekom a bazénom vlastnili Cohenovci v seriáli O.C. California. Vychovávali syna Setha a po čase sa k nim prisťahoval problémový Ryan. So stredoškolákmi sme tiež svojho času prežívali ich problémy. Pozerať sa na domy a prostredie v seriáli však bolo rovnako lákavé, ak nie lákavejšie, ako samotný dej. 

Dom sa nachádza v časti Newport Beach. Má šesť spálni, šesť kúpeľní, letný domček, bazén a k dispozícii takmer 560 metrov štvorcových. Pokiaľ by ste sa rozhodli zbaliť si veci a odísť žiť na teplé kalifornské pobrežie, takáto vila v talianskom štýle je k dispozícii za takmer šesť a pol milióna dolárov. Okrem toho má zadnú terasu či štvormiestnu garáž. Tínedžerské problémy sa v takomto prostredí jednoznačne zvládajú lepšie. 

Beverly Hills 90210

V 90. rokoch diváci sledovali o niečo nevinnejšie príbehy partičky zo strednej v Beverly Hills. Hlavnými postavami boli dvojčatá Brenda a Brendon Walshovci. Kvôli novej práci ich otca sa museli presťahovať z Minnesoty do bohatej štvrte v Beverly Hills v Kalifornii. Domovom sa pre nich stala priestranný dom v štýle mexickej haciendy. 

V skutočnosti sa nachádzal v predmestskej časti Los Angeles v Altadene. Dom má štyri spálne a rovnaký počet kúpeľní. Sympatická hacienda má takmer 310 metrov štvorcových. Podľa vedúceho trhu s nehnuteľnosťami Zillow si tento dom postavený v roku 1928 môžete kúpiť za 1,4 milióna dolárov. 

Stranger Things

Jeden z najnovších seriálových fenoménov spoločnosti Netflix je jednoznačne Stranger Things. Sci-fi príbeh, ktorého hlavnými postavami sú štyria kamaráti, sa stal cez noc obrovským hitom. Stranger Things nadväzuje na tradíciu príbehov v rámci populárnej kultúry 80. rokov 20. storočia, ako aj na filmy Stevena Spielberga, Johna Carpentera, Stephena Kinga, Georga Lucasa, ktorými je seriál inšpirovaný.

Seriál sa odohráva vo fiktívnom vidieckom meste Hawkins v Indiane a rovnako ako odkaz, na ktorý nadväzuje, sa odohráva v začiatkoch 80. rokov 20. storočia. Štvorica kamarátov musí čeliť nástrahám alternatívnej dimenzie "Upside Down". Zrejme ústredným útočiskom je dom Willa Byersa, jedného z chlapcov, ktorého uniesli do sveta Upside Down. V skutočnosti je dom situovaný na Piney Wood Lane v meste East Point v štáte Georgia. Má štyri spálne, dve kúpeľne a záhradu. Dnes by ste zaň podľa Zillow zaplatili takmer 210-tisíc dolárov. Snáď sa v okolí domu za túto cenu nenachádza nejaká príšera z alternatívnej dimenzie. 

Frasier

Frasier je americký komediálny seriál, ktorý sa vysielal jedenásť rokov takmer v tom istom čase ako Priatelia. Psychiater Frasier Crane žije vo svojom staromládeneckom byte v Seattli. Seriál vyhral rekordných 37 cien Emmy a kritikmi je hodnotený veľmi vysoko. So svojím situačným humorom opantal milióny divákov. Niektoré časti bytu sú nám ukryté celý seriál, no zhruba si vieme predstaviť priestory, v ktorých sa odohráva väčšina deja. 

Byt je postavený v otvorenom koncepte s pôsobivým výhľadom na panorámu mesta. Po vstupe do bytu ste ihned v obývačke, prejdete do kuchyne a dvoma či troma schodíkmi ste pri klavíri či balkóne. Okrem toho je v byte krb, tri spálne a kúpeľňa. Zdá sa, že si šikovný psychiater za takýto luxus poriadne priplatil. Dnes, podľa trhu s nehnuteľnosťami, zaplatíte za takýto byt okolo troch miliónov. 

Veľký Gatsby

Čerešničkou na torte je rozprávkové a luxusné sídlo, ktoré si môžu dovoliť len naozajstný boháči. Jedným z nich je aj postava Francisa Scotta Fitzgeralda Veľký Gatsby. Hlavná a hlavne záhadná postava Jay Gatsby žije v luxuse a v 20. rokoch 20. storočia, v zlatej ére, usporadúva obrovské a honosné večierky vo svojom sídle. 

Filmová adaptácia z roku 2015 (pôvodný film je z roku 1974) predstavila v hlavnej úlohe Gatsbyho Leonarda DiCapria. Tak trochu netradičné noir poňatie snímky odzrkadlilo skutočný luxus a dovolené plytvanie doby pred obrovskou hospodárskou krízou. Gatsbyho fiktívny "párty" dom vo filme bol inšpirovaný historickým panstvom na Long Islande. Dnes by ste za 443-hektárový pozemok zaplatili 158 miliónov dolárov. 

Autor: © Zoznam/AMaj

Foto: Youtube, Video: YouTube

Tagy: Sex v meste Priatelia Veľký Gatsby Frasier Gossip Girl ženy z rodu Gilmorovcov

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov