VIDEO Niekto za ne dostal rýchly vyhadzov: Toto sú zlé trailery pre inak fantastické filmy

Kingsman: Tajná služba
09.11.2018ZaujímavostiPredať v dnešnom svete film je poriadne umenie. Vie o tom aj každé štúdiové marketingové oddelenie. Výdaje na propagáciu amerických blockbusterov sa mnohokrát vyšplhajú na desiatky miliónov dolárov. Po tom, čo sme si pre vás nedávno pripravili výber trailerov, ktoré sú lepšie než samotné filmy, sme teda celú situáciu otočili a vybrali úplne zlé trailery pre inak veľmi dobré snímky. Ktoré to sú?
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Kingsman: Tajná služba (2014)

Kingsman je nadnárodná špionážna organizácia pracujúca v prísnom utajení. Jej agenti sú skutočnými gentlemanmi a novodobými rytiermi. Na vykonávanie svojich misií využívajú najmodernejšie technológie a nebezpečné hračky, ktoré by im mohol závidieť aj James Bond. Jedného dňa naverbuje táto elitná tajná služba do svojho vzdelávacieho programu mladého Garyho "Eggsyho" Unwina. "Eggsy" má obrovský talent, ktorým však až doteraz mrhal na špinavých uliciach. Zo sveta drog, gangov a pouličných bitiek ho vytiahne agent Harry Hart. Ten sa z chlapca pokúsi vychovať skutočného muža a stane sa jeho mentorom. Trailer pri tom ani zďaleka neprezentuje atmosféru dobrého filmu. Veď už len samotná scéna v kostole je predsa nezabudnuteľná. 

Keď marketingové oddelenie poriadne zamaká: Tieto trailery sú lepšie ako samotné filmy

Stroskotanec (2000)

Systémový inžinier firmy FedEx Chuck Noland má svoj osobný a pracovný život rozvrhnutý doslova na minúty - a jeho večne uponáhľaná profesia ho často nečakane odvádza ďaleko od milovanej Kelly Frearsovej, ktorú by si raz rád vzal za manželku. Chuckov hektický životný štýl sa dramaticky zmení, keď sa lietadlo, ktorým na Štedrý deň cestuje z USA do Ázie, dostane do búrky a následne sa zrúti do Pacifického oceánu! Chuck katastrofu síce prežije, ocitne sa však na najodľahlejšom a najosamelejšom mieste, aké si kedy vedel predstaviť – na opustenom ostrove.

Zbavený „barličiek" civilizácie i vnútorného pocitu večnej časovej tiesne zisťuje, že k tomu, aby si uchránil holý život si najprv musí zaistiť vodu, jedlo a aspoň provizórne útočisko. Keď prekoná i to, pochopí, že jeho najväčším nepriateľom v tomto exotickom vyhnanstve bude... samota. Nádherný film síce nominácie na Oscara nepremenil, no mnohým sa navždy vryl do pamäte. Trailer naň je pritom úplne debilný, s hudbou so Statočného srdca a spoilerom k záveru filmu. Učte sa, takto sa to nemá robiť. 

Hellboy (2004)

Obludný a fascinujúci zároveň je newyorský herec Ron Perlman, ktorého si najlepšie pamätáme z televízneho seriálu Kráska a zviera, alebo štvrtého Votrelca. V komixovej adaptácii Hellboy si zahrá červeného, obrieho poločloveka-polopríšeru enormnej fyzickej sily, ktorú s cieľom vytvoriť dokonalú smrtonosnú zbraň, splodil počas druhej svetovej vojny čarodej Grigori Rasputin v podaní Karla Rodena. Vtedy bol ešte Hellboy malý chlapec a odvtedy, čo ho nacistom ukradla americká tajná služba, žije spolu s ďalšími mutantami - pyrokinetičkou Liz a obojživelníkom Abe - v opatere doktora Bruttenholma na izolovanom ostrove. A trojica čaká na chvíľu, kedy bude svet potrebovať ich pomoc v boji proti zlu. A tým zlom nebude nikdo iný, než starý známy Rasputin. Mimochodom, vedeli ste, že sa chystá remake tejto filmovej série? Do slovenských kín dorazí už na budúci rok v apríli.

Legendárny Gladiátor sa vráti na strieborné plátna: Príbeh napíše autor Hier o život

Drive (2011)

Hovoria mu Vodič. Cez deň je filmovým kaskadérom, v noci si privyrába ako nájomný šofér zločineckých gangov. Nezaujíma ho o akú prácu v ten večer práve ide, rúti sa nocou s policajnými autami za chrbtom. Shannon je Vodičovým učiteľom a manažérom. Snaží sa ho dohadzovať filmovým režisérom a zlodejom, ktorí sú za neho ochotní dobre zaplatiť. Samotárskemu a zo svojho dvojitého života značne rozpoltenému Vodičovi celkom zmení život stretnutie so susedkou Irene, s ktorou trávi stále viacej času. Všetko sa však zmení, keď je z väzenia prepustený Irenin manžel. Práve zlá kampaň je v prípade tohto filmu hlavným dôvodom, prečo si z kín neodniesol ani 100-miliónové tržby. 

Kráľ Artuš: Legenda o meči (2017)

Ukončíme to najmladším prírastkom v tomto zozname. Keď mladému Artušovi zavraždia otca, vlády a anglickej koruny sa ujme jeho strýko. Artuš príde o detstvo i vlastnú identitu, až kým nenarazí na čarovný meč Excalibur. V okamihu, keď ho ako vyvolený vytiahne zo skaly, obráti sa mu život hore nohami. Donútený uznať svoju pravú identitu (následník trónu) a musí začať bojovať nielen za seba. Režisér Guy Ritchie sa pokúšal vytvoriť modernú verziu ikonického hrdinu, čo sa mu samozrejme aj podarilo. Trailer však ani zďaleka neodráža feeling samotného filmu. Z nepochopiteľných dôvodov ho ešte k tomu americkí (na rozdiel od zvyšku sveta) recenzenti a diváci zmietli zo stola, snímka nezarobila a sen o filmovej sérii sa náhle rozplynul. 

Zdroj: telkáč 

Foto: YouTube/MovieClips; Video: Youtube

Tagy: Hellboy Kráľ Artuš Kingsman Stroskotanec Drive

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov