Filmy o Harry Potterovi sa im vryli do srdca: Neuhádnete, čo si hviezdy vzali na pamiatku

28.12.2018ZaujímavostiHarry Potter. Kto by ho nemiloval? Séria filmov o mladom čarodejníkovi a jeho priateľoch pobláznila a stále zaujme takmer každého. Nezáleží na tom, či ide o dieťa, tínedžera alebo dospelého. A je jedno, či si filmy videl jedenkrát alebo desaťkrát. Ako správnemu potteromaniakovi ti to nikdy nebude stačiť. No nie sú to len fanúšikovia, kto ich miluje. Filmy o Harry Potterovi sa vryli do srdca aj samotným hercom.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Už je to vyše sedem rokov, čo uzrela svetlo sveta posledná časť série o Harry Potterovi s názvom Dary smrti 2, no napriek tomu fanúšikov tohto čarodejníckeho sveta stále pribúda. Proste nám počaroval. Vždy sa nájde niekto, kto otvorí nejakú novú "tajomnú komnatu" alebo chce zistiť niečo, čo mu už dlho vŕta hlavou. Napríklad čo robili Harry, Ron a Hermiona predtým, ako nastúpili do prvého ročníka na Rokfort alebo ako môže Olivanderovi vynášať jeho obchod, keď každý čarodejník potrebuje iba jeden prútik?

Ako sa vyjadrila J.K. Rowlingová, práve vernosť a vášeň fanúšikov pre tieto príbehy boli ozajstným dôvodom, prečo sa vrátila k písaniu a vytvorila aktuálne hviezdne Fantastické zvery, ktorých v poradí druhú časť sme si mali možnosť pozrieť v kinách posledné týždne.

A nie sú to len skalní priaznivci, ktorí na filmy o Harry Potterovi nedajú dopustiť. Sú to aj samotní herci, ktorým sa prevtelenie do jednotlivých postáv vrylo hlboko do srdca. Niektorí vyvolení z nich si mohli vziať zo série, ktorá bola ich súčasťou dlhé roky, suvenír na pamiatku. Alebo si ho proste ukradli.

Daniel Radcliffe

Daniel Radcliffe patril k jedným z mála hercov, ktorý dostal niečo na pamiatku. Ešte lepšie však bolo, že išlo rovno o dva darčeky, ktoré symbolizujú to, ako rástol pri práci na filmoch. Ak ste mysleli na Harryho okuliare, tipovali ste správne. Ide o okuliare z prvého a siedmeho filmu. "Tie z prvého filmu sú úplne maličké, ale sú veľmi sladké," povedal. Ako ďalej prezradil, všetky sú bez dioptrií. V okuliaroch sa len zriedka vyskytlo sklo, kvôli filmovým problémom s odrazmi.

Emma Watson

Zatiaľ čo Radcliffe mohol mať zo série dva suveníry, Emma Watson obišla ešte lepšie, keďže skončila s tromi rekvizitami na pamiatku. "Vzala som si prútik, časovrat a plášť," odhalila. Takže keď sa blíži Halloween, Emma nemusí nič vymýšlať. Na masku Hermiony má takmer všetko pripravené a k postave Hermiony sa môže kedykoľvek pokojne vrátiť.

Rupert Grint

Ak by sa niekto pokúšal nájsť číslo 4 na Privátnej ceste, hľadal by márne. Rupert Grint v roku 2012 pripustil, že "nejako ukradol" číslo 4 z Dursleyovho domu. Ale to nebolo jediné, čo sa mu dostalo zo série filmov. Okrem toho dostal naozaj dojímavý dar. "Oni mi na konci všetkého dali Dumbledorov Deluminator", prezradil Grint. Rupert ako Ron Weasley ho zdedil v prvej časti Darov smrti po Dumbledorovi. Naozaj vhodný rozlúčkový darček, čo poviete? Ale aby toho nebolo málo, Grint sa tiež pokúsil utiecť so zlatým dračím vajcom z Ohnivého poháru v hodnote niekoľkých tisíc dolárov. No to mu nevyšlo.

Matthew Lewis

Zo všetkých vecí, ktoré si mohol Matthew Lewis vziať zo série, si pravdepodobne vybral jednu z najdivokejších. Zuby Nevilla Longbottoma. "Mám falošné zuby doma. Moji rodičia majú takú zvláštnu svätyňu...a zuby sú tam. Na pár rokov boli súčasťou môjho života a je pekné ich mať. Akokoľvek veľké," prezradil.

Alan Rickman

Legendárny Alan Rickman rozhodne patrí medzi vyvolených, ktorí mali možnosť vziať si rekvizity z natáčania. V roku 2011 odhalil, že po nakrúcaní si vzal Snapeov prútik, ale nebude ani potvrdzovať, ani popierať, že má aj šaty. "Nemyslím si, že by som sa odvážil odpovedať na to," žartoval. Podľa herca Jasona Isaacsa, predstaviteľa Luciusa Malfoya, si Rickman vzal ešte niekoľko suvenírov počas natáčania. A úprimne, on si zaslúžil čokoľvek.

Zaujímavosť na záver

Herec Tom Felton, predstaviteľ Draca Malfoya, priznal, že nesleduje žiadny z ôsmich filmov o Harry Potterovi. Ale má na to veľmi príjemný a sympatický dôvod. "Filmy Harryho Pottera som videl na premiérach, ale okrem toho - nikdy! Ja si to šetrím na výnimočné chvíle. Mám sny, že ich pozerám so svojimi dvoma deťmi, keď budem trochu starší," prezradil. Tom ale momentálne nemá žiadne deti.

Zdroj: telkáč 

Foto: SITA/AP Photo/Warner Bros. Pictures, Jaap Buitendijk; CSFD/Photo © Warner Bros. Pictures; TASR/AP Photo/Warners Bros. Pictures, Peter Mountain/FILE; Repro Foto YouTube/Emily Thomson,

Tagy: Harry Potter

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov