

Dôležitú úlohu v diele výtvarníka Svetozara Rusakova a režiséra Vjačeslava Kotenočkina mala i hudba - v seriály zneli najväčšie šlágre svojej doby, vrátane piesne Ally Pugačevovej. Tvorba seriálu nebola jednoduchá, jeden diel vyrábali približne deväť mesiacov. Svetozar Rusakov sa vraj pri vytváraní kreslených hrdinov inšpiroval gaunerom, ktorý ho v roku 1941 predbehol v rade na lístky do kina.
O postave Vlka, svojho najslávnejšieho výtvoru neskôr Rusakov povedal: "Bol to taký obyčajný chuligán, na ktorého si v pokoji trúfnete. A Vlk v našich príbehoch bol to isté. Bol smiešny, nikdy mu nevyšla ani jedna nástraha na Zajaca. Ale možno preto bol tak sympatický. Zajac bol skôr taký čestný pionier, ktorému som nikdy veľmi nefandil, asi ako väčšina divákov," priznal Rusakov.

Pôvodných 16 dielov bolo natočených medzi rokmi 1968 a 1986. Začiatkom 90. rokov sa na ne pokúsil nadviazať dvoma epizódami Vladimir Tarasov. Diváci ich však príliš neprijali, podobne ako o desať rokov neskôr dva výtvory Kotenočkinovho syna Alexeja. V nových pokračovaniach už však Vlk stratil niečo zo svojho gaunerstva - nefajčí a nepije.
Pamätné mince
Numizmatikov bude zaujímať, že k 50. výročiu prvého vysielania seriálu No počkaj, zajac! v televízii vydala ruská centrálna banka pamätné mince. Sú na nich hlavné postavy detského kresleného príbehu – vlk a zajac. Medeno-niklové mince majú nominálnu hodnotou 25 RUB (33 centov) a strieborné 3 RUB. Banka vydala hlavné postavy aj vo farebnej verzii.
Zdroj: ČTK TASR