Dlhé roky zakázané, skryté a stále tajomné: Tieto filmy nemali diváci nikdy vidieť!

18.01.2019ZaujímavostiVšetci sme už počuli o filmoch, ktoré boli cenzurované alebo ich nedovolili "vypustiť" na verejnosť. V skutočnosti existuje veľa filmov, ktoré boli buď zakázané či skryté, dokonca až tak, že nikto okrem tvorcov a obsadených nevedeli, že existujú. Našťastie, pre nás boli mnohé z týchto "zakázaných" snímok vysielané a nahrané online, a tak môžeme vidieť príbehy, ktoré boli dlhé roky tajné.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Zakázaný dokument od Disney

Keď premýšľate o type seriálov alebo filmov, ktoré sa objavujú na Disney Channel, zvyčajne očakávate zábavu pre rodiny. No v roku 1995 vydali 40-minútový dokument nazvaný "Alien Encounters z New Tomorrowland". Vo filme urobili veľmi jednostranné vyhlásenie, že cudzinci a UFO sú skutoční a že vláda sa pokúša klamať každému, aby zabránila civilizácii, ako ju poznáme pred jej vyčerpaním. Tento dokument bol vysielaný na Disney Channel len v jednej krajine, len jedenkrát počas jednej noci predtým, ako ho boli nútení stiahnuť. V skutočnosti išlo o propagačné video pre atrakciu Alien Encounter v zábavnom komplexe Walt Disney World. V tomto prípade bola stopka dokumentu oprávnená, nakoľko by rozhodne spôsobil u detí paniku.

Propagandistický film od Josepha Goebbelsa

Počas tretej ríše Adolf Hitler vymenoval Josepha Goebbelsa za svojho ministra propagandy. Jednou z jeho úloh bolo prísť s filmami, ktoré by manipulovali s nemeckým ľudom, aby verili v nacistickú vec. Medzi týmito propagandistickými filmami bol "Homecoming", ktorý sa považuje za nebezpečný dodnes. Vo filme sa s Nemcami, ktorí žijú v Poľsku, zaobchádza ako s občanmi druhej triedy. Nakoniec sú zatknutí a mučení v poľských klietkach. Strávia tam celý film, pričom sa rozprávajú o tom, ako si želajú, aby sa mohli vrátiť do tak ohromnej nemeckej vlasti.

Realita bola niekde úplne inde. To Nemecko napadlo Poľsko ako súčasť Hitlerovho hľadania úplnej nadvlády. Boli to oni, ktorí väznili a mučili ľudí, nie naopak. Zabili nevinných civilistov a postavili koncentračné tábory ako Osvienčim. Avšak väčšina nemeckých civilistov nevedela o zverstvách holokaustu v tridsiatych rokoch minulého storočia a nacisti potrebovali ospravedlniť ich inváziu u svojich susedov. Ak by sa im to podarilo, ľudia by stále verili v túto fiktívnu verziu histórie.

Dnes väčšina dospelých, ktorí vidia film, hneď vedia, že udalosti vykreslené vo filme "Homecoming" sú úplne nepravdivé, napriek tomu je v Nemecku stále zakázaný. Obávajú sa, že malé deti a dospievajúci môžu po uzretí tejto snímky uveriť, že sa to skutočne tak stalo.

Johny Depp si mohol zničiť kariéru

V deväťdesiatych rokoch sa dvaja filmoví režiséri pokúšali natočiť film "The Brave" a úspešne spolupracovali s Touchtone Pictures. Projekt však museli náhle zrušiť, pretože jeden z producentov zavraždil svoju ženu a dcéru. Áno, naozaj sa to stalo. Zdalo sa tak, že film bol prekliaty, ale to ich nezastavilo v oslovení Johna Deppa, aby zistili, či bude mať záujem pomôcť im zachrániť projekt.

Akonáhle si Johny prečítal scenár, bol ním úplne unesený. Scenár sa týkal mladého domorodého Američana, ktorý súhlasil, že zomrie výmenou za to, aby pomohli jeho rodine vyplatiť dlh vo výške 50 000 dolárov. Depp bol tak zaujatý príbehom, že zúfalo chcel hrať hlavnú postavu. Jediným problémom bolo, že na realizáciu potrebovali peniaze, no nikto nemal záujem sa do nej zapojiť po tom, čo predchádzajúci producent zavraždil svoju rodinu. Depp sa rozhodol zobrať 2 milióny dolárov z vlastného vrecka, ktoré pokryli obrovský podiel rozpočtu. Keďže dal toľko vlastných peňazí, presvedčil filmárov, aby ho nechali hviezdiť ako hlavnú postavu a dokonca prepísať pôvodný scenár.

Na filmovom festivale v Cannes zožal prudké recenzie. Keď kritici uvideli, aké hrozné to bolo, americkí distribútori filmov neboli ochotní za to platiť. Keď si Depp uvedomil, ako všetci nenávidia film, požiadal štúdio, aby ho nikdy neprepustilo na svetlo sveta, pretože sa bál, že to zničí jeho kariéru. Počas rozhovoru o filme povedal Depp: "Toto bola jedna z najťažších vecí, akú som kedy urobil. Už len to ma roztrhalo na kúsky."

Ak ste zvedaví, aký zlý by mohol byť film The Brave, nájsť ho dnes už nebude veľmi ťažké. Kedysi, okrem traileru a niekoľkých vybratých klipov na YouTube, sa pokusy nahrať film okamžite zlikvidovali. DVD ale nakoniec vydali.

Film, ktorý bol pre publikum príliš hrozný

Film s názvom Häxan, alebo v preklade "Čarodejnice", bol švédsky dokument režiséra Benjamina Christensena o čarodejníctve v celej histórii. Snažil sa vzdelávať ľudí o povestiach a démonoch v čarodejníctve, ktoré existovali už od najstarších civilizácií. Vo filme herci vytvárajú scény z príbehov o čarodejniciach ako ženách, ktoré predávajú svoju dušu diablovi, mučia ľudí a dopúšťajú sa detskej obety.

Počas viktoriánskej éry a dokonca do dvadsiatych rokov 20. storočia bolo veľa ľudí, ktorí verili v mysticizmus a okultizmus. Takže pre divákov sledujúcich film bol príliš reálny. Ľudia začali protestovať, tvrdiac, že ​​film bol skutočne démonický. Dokonca bol zakázaný v USA až do roku 2001. Teraz je k dispozícii na sledovanie online.

Lacný predchodca úspešnej Fantastickej štvorky

Dlho predtým, než sa objavili Marvelove postavy ako jedny z najväčších hrdinov všetkých čias, Stan Lee napísal "Fantistickú štvorku". Filmové práva predal nemeckému producentovi Berndovi Eichingerovi, ktorého štúdio začiatkom roku 1984 bolo preslávené snímkou "Nekonečný príbeh" a produkciou "Resident Evil"Po uplynutí jeho licenčných práv by jediný spôsob, ako si udržať postavičky Marvelu, bolo potrebné urobiť minimálne film... akýkoľvek film. Eichinger sa rozhodol, že režisér Roger Corman ho urobí čo najrýchlejšie a najlacnejšie.

A tak sa začal proces vytvárania mimoriadne nízkorozpočtovej verzie Fantastickej štvorky. Herci boli veľmi šťastní, že sa stali Marvel superhrdinami. Keďže sa blížila premiéra, herci si začali uvedomovať, že štúdio vôbec nezverejňuje ani neinformuje o filme a obávali sa, že sa nikde naozaj neobjaví. Zobrali publicitu do vlastných rúk a z vlastných vreciek, aby sa pokúsili propagovať film. Dátum premiéry prišiel a odišiel a Eichinger tvrdil, že sa ocitol v právnych otázkach.

V roku 2005 Stan Lee povedal, že film nebol nikdy vôbec prepustený na verejnosť a že obsadenie bolo podvedené, nakoľko si mysleli, že film bude skutočný. Verejnosť sa o filme dozvedela až o niekoľko rokov neskôr. Teraz sa zobrazuje iba pri konvenciách komiksov a na YouTube.

Film preplnený konšpiračnými teóriami o nehode princeznej Diany

Tento  dokument, ktorý režíroval Keith Allen, bol naplnený konšpiračnými teóriami, ktoré obvinili kráľovskú rodinu zo sprisahania a zabitia princeznej Diany a Dodiho Al Fayeda. Diana pred svojou smrťou zanechala list, v ktorom tvrdila, že vie, že jej manžel ju zabije pri autonehode. Vraj tiež volala Dodiho otcovi Mohamedovi a povedala mu to isté.

Po tom, čo bola skutočne zabitá, mnohí ľudia neverili, že to bola nehoda. Al Fayed chcel spravodlivosť pre svojho syna, a tak zaplatil Allenovi, aby urobil dokument, ktorý by odhalil pravdu. Allen poslal tajného reportéra, ktorý sa zúčastnil vyšetrovania. Ten urobil dôkladné poznámky o tom, čo prebiehalo v každý deň súdneho procesu. Tvrdil, že odkedy sa súd konal v Kráľovskom súdnom dvore, bol úplne zaujatý smerom k ochrane kráľovskej rodiny.

Film bol premietaný na filmovom festivale v Cannes ešte pred dokončením finálneho strihu. Hneď po tom, ako premietli film vo Francúzsku, Allen začal prijímať oznámenia od právnikov, aby vypustili určité informácie z filmu. Celkovo išlo o 87 sťažností.

Dokument o pedofilných orgiách politikov s deťmi

Tento dokument od Discovery Channel podrobne opisoval údajné sprisahanie silných ľudí, ktorí sa podieľali na sexuálnych orgiách s deťmi. Film obviňuje okruh politikov Washingtonu z DC, že boli zapojení do sexuálneho obchodovania s deťmi, a že deti chodia "obsluhovať" hostí Bieleho domu. Podľa dokumentu bol do toho zapojený výkonný riaditeľ Omahy menom Larry King a celkom pravdepodobne bol aj vodcom tejto skupiny pedofilov.

Discovery Channel sa nakoniec rozhodol, že film nebude vysielať, ale nikdy nepodali oficiálne vyhlásenie vysvetľujúce prečo. Je viac ako možné, že sa obávali možného súdneho sporu. Napriek tomu, že bol film dlhé roky potlačovaný, prešiel na verejnosť.

Zdroj: telkáč 

Foto: Repro foto YouTube, Video: YouTube/nutsandbolts ufo, Film&Clips, Movieclips Classic Trailers, Jose Angeles, The Telegraph, R

Tagy: cenzúra zakázané filmy

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov