Udeľovanie Oscarov bude kratšie: Tieto ceny odovzdajú počas reklamnej prestávky!

Oscar 2019
13.02.2019ZaujímavostiAmerická Akadémia filmových umení a vied oznámila, že tento rok počas reklamných prestávok vo vysielaní oscarového galavečera odovzdá sošky v štyroch kategóriách - za kameru, strih, masky a hraný krátky film.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Cieľom tohto rozhodnutia je skrátiť vysielanie na tri hodiny. Ďakovné reči ocenených odvysielajú neskôr počas prenosu a naživo ich bude možné vidieť v streame na webstránke Oscar.com a tiež na profiloch akadémie na sociálnych sieťach. V budúcnosti by mali mimo prenosu odovzdávať striedavo ceny v štyroch až šiestich kategóriách.

Plán odovzdať niektoré ceny počas reklamných prestávok v záujme skrátenia prenosu oznámila akadémia ešte v auguste. Medzi ďalšími zmenami, ktorých cieľom malo byť zvýšenie atraktivity a spolu s ním aj sledovanosti ceremoniálu, bolo zavedenie ceny pre najpopulárnejší film. Od toho však akademici po kritike upustili a oznámili, že túto možnosť ešte do budúcnosti zvážia. Fanúšikovia i nominovaní pritom kritizovali aj rozhodnutie neodovzdať všetky ceny počas prenosu.


Mohlo by vás zaujímať: Tieto filmy zabojujú o najcennejšieho Oscara: Favoritov je mnoho, vyhrať môže iba jeden


Producenti 91. oscarového ceremoniálu Donna Gigliotti a Glenn Weiss v pondelok zverejnili aj druhý zoznam osobností, ktoré sa zúčastnia na udeľovaní cien americkej Akadémie filmových umení a vied. Predstavovať nominovaných a odovzdávať ceny budú Javier Bardem, Angela Bassett, Chadwick Boseman, Emilia Clarke, Laura Dern, Samuel L. Jackson, Stephan James, Keegan-Michael Key, KiKi Layne, James McAvoy, Melissa McCarthy, Jason Momoa a Sarah Paulson.

Tí pribudli k už skôr ohláseným osobnostiam ako Tina Fey, Brie Larson, Amy Poehler, Maya Rudolph, Amandla Stenberg, Charlize Theron, Tessa Thompson, Constance Wu, Whoopi Goldberg, Awkwafina, Jennifer Lopez, Allison Janney, Frances McDormand, Gary Oldman, Sam Rockwell, Daniel Craig a Chris Evans.

Už skôr Akadémia oznámila, že súčasťou galavečera budú hudobné vystúpenia interpretov a interpretiek s piatimi skladbami nominovanými v kategórii Najlepšia pôvodná filmová pieseň. Jennifer Hudson zaspieva I'll Fight z dokumentu RBG, Gillian Welch a David Rawlings by mali vystúpiť s When a Cowboy Trades His Spurs for Wings z filmu The Ballad of Buster Scruggs, Bradley Cooper a Lady Gaga zaspievajú Shallow z romantickej drámy Zrodila sa hviezda a Kendrick Lamar so speváčkou SZA predvedú skladbu All the Stars z akčnej snímky Čierny panter. Pieseň The Place Where Lost Things Go z muzikálu Návrat Mary Poppins predvedie "prekvapivý špeciálny hosť".

Zoznamu kandidátov v 91. ročníku udeľovania cien americkej Akadémie filmových umení a vied vládnu snímky Favoritka a Roma, ktoré majú v hre po desať nominácií. Po osem si vyslúžili Zrodila sa hviezda a Vice, sedem má Čierny panter, šesť BlacKkKlansman a po päť získali Bohemian Rhapsody a Zelená kniha. Práve jeden zo spomenutých ôsmich titulov získa aj Oscara pre najlepší film. Slávnostné udeľovanie Oscarov sa bude konať 24. februára v hollywoodskom Dolby Theatre.

Zdroj: SITA 

Foto: blazingminds.co.uk, Video: Youtube

Tagy: Oscar

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov