To najhoršie z najhoršieho: Toto sú víťazi anticeny Zlatá malina

Holmes & Watson
23.02.2019ZaujímavostiZa najhorší film v 39. ročníku udeľovania Zlatých malín vyhlásili komédiu Holmes & Watson, ktorá zároveň získala najviac anticien. Snímka, ktorá mala v hre šesť nominácií, napokon zvíťazila v štyroch kategóriách.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Okrem maliny pre najhorší film jej udelili aj trofej pre najhoršieho herca vo vedľajšej úlohe (John C. Reilly), za najhoršiu réžiu (Etan Cohen) a Najhorší remake, rip-off alebo pokračovanie. Organizátori výsledky oznámili prostredníctvom videa na YouTube.

Dve maliny v kategóriách Najhorší herec a Najhoršie spojenie na filmovom plátne si vyslúžil americký prezident Donald Trump vďaka dokumentom Death of a Nation a Fahrenheit 11/9. Anticenu pre najhoršiu herečku vo vedľajšej úlohe udelili Kellyanne Conway za účinkovanie vo Fahrenheit 11/9. Trump už pritom má malinu aj z roku 1991 ako najhorší herec vo vedľajšej úlohe romantickej komédie Duchovia to dokážu (1989).

Za najhoršiu herečku vyhlásili Melissu McCarthy (Happytime Murders a Life of the Party), ktorej však zároveň udelili aj Razzie Redeemer Award za to, že sa po dvojici hereckých výkonov hodných maliny predviedla aj komplexnejšou rolou v dramédii Can You Ever Forgive Me?


Mohlo by vás zaujímať: Oscarová noc sa blíži: Nomináciám vládnu Favoritka a Roma, toto sú najväčší favoriti


Zlatá malina alebo Tinsel Town's Tackiest Trophy je lacná, ručne vyrezávaná malina veľkosti golfovej loptičky nasprejovaná zlatou farbou, ktorá stojí na filmovom kotúči. O anticenách, ktoré vznikli v roku 1980, rozhodujú členovia Golden Raspberry Award Foundation - novinári, filmoví fanúšikovia a profesionáli z filmového priemyslu.

Prehľad "víťazov a víťaziek" v 39. ročníku Zlatých malín:

Najhorší film: Holmes & Watson
Najhorší herec: Donald J. Trump (ako on sám) - Death of a Nation a Fahrenheit 11/9
Najhoršia herečka: Melissa McCarthy - Happytime Murders a Life of the Party
Najhorší herec vo vedľajšej úlohe: John C. Reilly - Holmes & Watson
Najhoršia herečka vo vedľajšej úlohe: Kellyanne Conway (ako ona sama) - Fahrenheit 11/9
Najhoršie spojenie na filmovom plátne: Donald J. Trump a jeho opakujúca sa malichernosť - Death of a Nation a Fahrenheit 11/9
Najhoršia réžia: Etan Cohen - Holmes & Watson
Najhorší scenár: Päťdesiat odtieňov slobody - Niall Leonard, podľa románu E.L. James
Najhorší remake, rip-off alebo pokračovanie: Holmes & Watson
Razzie Redeemer Award: Melissa McCarthy za to, že sa po dvojici hereckých výkonov hodných maliny predviedla aj komplexnejšou rolou v Can You Ever Forgive Me?

Zdroj: SITA 

Foto: Sony Pictures, Video: Youtube

Tagy: Zlaté maliny

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov