Sú príťažlivé a nebezpečné: Superhrdinky vás pobláznia krásou aj schopnosťami

Wonder Woman, Gal Gadot
14.03.2019ZaujímavostiKým kedysi vládli komiksovým svetom predovšetkým mužskí superhrdinovia, dnes sa čoraz viac do popredia dostávajú krásne, no nebezpečné hrdinky. A zaslúžene, veď stáť proti nim by sme určite nechceli. Tieto ženy vás uchvátia nielen vzhľadom, ale predovšetkým svojimi neobyčajnými schopnosťami.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Wonder Woman

Princezná Amazoniek Diana najskôr podstúpila tréning, ktorý ju spravil neporaziteľnou a až potom sa stala Wonder Woman. Vyrastala na tajnom ostrove, no všetko sa zmenilo, keď na ich pobreží havaroval americký pilot a priniesol správy o masívnom konflikte zúriacom v okolitom svete. Odvážne opúšťa domov, aby hrozbu zastavila. Až vtedy objavuje svoju skutočnú silu. Táto superhrdinka sa opäť vráti na plátna kín na konci októbra v snímke Wonder Woman 1984, ktorej sa opäť ujala režisérka Patty Jenkins. V hlavnej úlohe sa opäť predstaví krásna Gal Gadot a my sa už veľmi tešíme.


Mohlo by vás zaujímať: To bude filmová jazda! VIDEO Tieto snímky nás čakajú v prvej polovici nového roka


Captain Marvel

V očakávanej marvelovke sa už v marci tohto roku predstaví jedna z najsilnejších postáv Marvelu vôbec - Captain Marvel, ktorú stvárni oscarová Brie Larson. Okrem toho, že si ju užijeme v samostatnom filme, mala by sa objaviť aj v záverečnej časti Avengerov. Za ikonickým kostýmom sa skrýva obyčajná žena menom Carol Danvers.


Mohlo by vás zaujímať: Superhrdinovia nie sú nezničiteľní: Toto sú ich najväčšie slabosti!


Black Widow

Ruská dvojitá agentka Natasha Romanovová sa prvýkrát objavila v marvelovskom vesmíre v druhej časti Iron Mana. Už tam predviedla, čoho všetkého je schopná. A to bol len začiatok. Scarlett Johansson sa v tejto úlohe predstavila aj v Avengeroch, pričom stále sa očakáva aj samostatný film práve o tejto superhrdinke.

Catwoman

Jednou z najznámejších ženských hrdiniek je nepochybne aj Catwoman pochádzajúca z dielne DC. Pritom sa v tejto úlohe vystriedalo niekoľko herečiek. V rovnomennom filme z roku 2004 to bola Halle Berry, vo filme Batman sa vracia z roku 1992 Michelle Pfeiffer či Anne Hathaway vo filme Temný rytier povstal z roku 2012 a mnoho iných.


Mohlo by vás zaujímať: TOP seriály pre fanúšikov komiksov a superhrdinov: Tieto si určite nenechajte ujsť


Harley Quinn

Šialená Harley Quinn síce nie je tou klasickou kladnou hrdinkou, no je zapamätateľnou tvárou komiksového DC sveta a rozhodne by každému nakopala zadok. Mimoriadna pomocníčka a milovníčka Jokera je definitívne kontroverznou postavou, ktorej úloha sa mení podľa toho voči komu stojí. Je to divoká a nepredvídateľná antihrdinka s podivným zmyslom pre humor a temnou minulosťou.

Autor: © Zoznam/mb

Foto: Warner Bros, DC

Tagy: Black Widow Wonder Woman Catwoman Harley Quinn Captain Marvel

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov