Apple valcuje neuveriteľným spôsobom: Konkuruje slávnemu Netflixu, uchmatol si aj Spielberga!

26.03.2019ZaujímavostiAmerická technologická spoločnosť Apple ohlásila podnikanie v oblasti, ktorej dominujú Netflix a Amazon, pripravuje svoju vlastnú televíznu a streamovaciu službu. Firma nezverejnila cenu ani presný dátum začiatku služby, iba uviedla, že Apple TV Plus bude k dispozícii na jeseň tohto roka. Podnikanie v oblasti streamovacích služieb sa považuje za riskantné.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

V rámci služby budú exkluzívne k dispozícii aj seriály a filmy, ktoré sa natočia v produkcii koncernu. Apple tak bude, najprv v malom, konkurovať službám, ako sú Netflix alebo Amazon Prime Video. Apple získal pre jednotlivé projekty známe mená, ako sú Steven Spielberg alebo J. J. Abrams, spomedzi herečiek napríklad Jennifer Anistonová alebo Reese Witherspoonová. Spielberg bol aj pri predstavovaní služby.

Netflix, ktorý svoje služby ponúka od roku 2007, má vo svete 139 mil. predplatiteľov. Apple však má dostatok peňazí, viac ako 900 mil. aktívnych iPhonov a firma má históriu inovácií, ktoré jej umožnili predbehnúť konkurentov, hoci do sektora vstúpila neskoro, ako to napríklad bolo pri výrobe smartfónov a tabletov.

"Skvelí konkurenti tvoria skvelé skúsenosti spotrebiteľov," uviedla spoločnosť Netflix vo vyhlásení. Akcie firmy Netflix si v pondelok prilepšili o 5,22 USD a uzavreli na úrovni 366,23 USD za kus. Hodnota akcií spoločnosti Apple však oslabila o 2,31 USD na 188,74 USD za kus.

Zdroj: TASR  SITA 

Foto: SITA/AP Photo/Tony Avelar

Tagy: Netflix Amazon Apple TV Plus

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov