Woody Allen si dal prestávku od filmu: FOTO Je to potešenie, študenti sú v opere skvelí!

03.07.2019ZaujímavostiAmerický režisér Woody Allen zažije v sobotu debut v milánskej opere La Scala, kde režíruje operu Gianni Schichi od talianskeho skladateľa Giacoma Pucciniho. Informovala o tom v utorok agentúra AFP.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Operu, v ktorej účinkujú študenti, budú v La Scale hrať od 6. do 19. júla. Allenovu inscenáciu tohto diela po prvý raz uviedli v roku 2008 v Los Angeles.

Je to potešenie, študenti 

Jedným z najväčších potešení v Allenovom živote je podľa neho to, že si mohol dať prestávku od točenia filmov a inscenovať operu v La Scale. „Študenti sú fantastickí a odvádzajú skvelú, skvelú prácu,“ povedal Allen.

Európske obecenstvo očividne neovplyvnili obvinenia režiséra zo sexuálneho obťažovania, konštatuje AFP. Americká spoločnosť Amazon rozhodla, že do kín neuvedie Allenov film Daždivý deň v New Yorku (A Rainy Day in New York) vzhľadom na obvinenia zo sexuálneho obťažovania z minulosti, ktorým režisér čelí.

Allen vo februári začal právne konanie voči Amazonu z dôvodu porušenia zmluvy v hodnote 60 miliónov eur. Herec spoločnosť obvinil zo zrušenia filmu na základe "nepodložených" obvinení, podľa ktorých sa režisér dopustil sexuálneho obťažovania svojej adoptovanej dcéry Dylan Farrowovej v 90. rokoch 20. storočia. Allena po dvoch niekoľko mesiacov trvajúcich vyšetrovaniach zbavili obvinení. Farrowová však trvá na tom, že ju obťažoval.

Zdroj: TASR 

Foto: TASR/AP/Luca Bruno

Tagy: Woody Allen

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov