Paul McCartney poriadne prekvapil: Pustil sa do písania muzikálu na motívy známeho filmu

Paul McCartney
19.07.2019ZaujímavostiPaul McCartney sa pustil do písania svojho prvého scénického muzikálu, adaptácie klasického filmu Život je krásny. Niekdajší člen legendárnych The Beatles spolupracuje na muzikáli s tvorcom Billyho Elliota, dramatikom Lee Hallom, a tiež s producentom londýnskeho West Endu Billom Kenwrightom.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

McCartney podľa vlastných slov nikdy o napísaní muzikálu neuvažoval, avšak po stretnutí s Kenwrightom a Hallom pred tromi rokmi si pomyslel, že by to mohlo byť "zaujímavé a zábavné". Podľa Halla McCartneyho "dôvtip, emocionálna úprimnosť a melodická brilantnosť prináša do klasického príbehu úplne novú hĺbku a šírku".

Film Franka Capru z roku 1946 rozpráva príbeh Georgea Baileyho, malomestského bankára, ktorý sa utápa v ľútosti a ktorému hodnotu jeho života ukáže až strážny anjel. Producenti majú v pláne predstaviť muzikál verejnosti koncom roka 2020. Dátum ani miesto konania neoznámili.

James Paul McCartney je jedným z najslávnejších hudobníkov všetkých čias. V rokoch 1960 až 1970 bol členom The Beatles, ktorá vo Veľkej Británii nahrala a vydala dvanásť štúdiových albumov. Po jej rozpade pôsobil do roku 1981 v skupine Wings, v ktorej hrala aj jeho zosnulá manželka Linda McCartney.

Je tiež členom dua The Fireman, s ktorým vydal tri albumy. McCartney má zatiaľ na konte 17 sólových štúdioviek. Dva razy ho uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy, v roku 1988 ako člena The Beatles a o jedenásť rokov neskôr aj ako sólového umelca. Zahral si v snímkach Ťažký deň (1964) či Pomoc (1965).

Zdroj: SITA 

Foto: SITA/AP Photo/Scott Audette

Tagy: muzikál Paul McCartney Život je krásny

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov