Nolan si nevie predstaviť návrat k Batmanovi: Bolo to skvelé, ale...

Christian Bale a Christopher Nolan
02.11.2014ZaujímavostiBritský režisér Christopher Nolan neplánuje nakrútiť ďalšie filmy o superhrdinoch. Štyridsaťštyriročný rodák z Londýna to povedal pre magazín Time Out. Ako tvorca filmovej trilógie o Batmanovi v podaní Christiana Balea uviedol, práca na nej bola skvelou skúsenosťou, no nevie si predstaviť návrat k tomuto žánru.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

„Bolo to skvelé desaťročie, no je ťažké predstaviť si návrat k tomu,“ vyjadril sa Nolan. „No nikdy nehovor nikdy,“ dodal tiež režisér.


Peniaze nie sú všetko: 10 predražených filmov, ktorým to nevyšlo


Nolan zároveň dúfa, že filmové spoločnosti budú nakrúcať aj iné snímky ako o superhrdinoch. „Viete, ak je to niečo, čo ľudia chcú, štúdiá to budú ponúkať. Nepovažujem to za žáner, ktorý má obmedzenia. Dôležité je, aby štúdia boli zároveň otvorené iným druhom filmov,“ vyhlásil Nolan, ktorého najnovšiu snímku Interstellar uvedú v slovenských kinách 6. novembra. V hlavných úlohách sa predstavia napríklad Matthew McConaughey a Anne Hathaway. 

Režisér a scenárista Christopher Nolan má na konte tri nominácie na Oscara - jednu z roku 2002 za pôvodný scenár mysteriózneho trileru Memento a dve z roku 2011 za pôvodný scenár spomínaného sci-fi Počiatok a tiež ako jeho producent v kategórii Najlepší film. Rovnako tri nominácie v obdobných kategóriách si za tieto dva filmy vyslúžil aj v rámci Zlatých glóbusov. Nolan je predovšetkým známy ako režisér spomínanej trilógie o Batmanovi. Ide o filmy Batman začína (2005), Temný rytier (2008) a Návrat Temného rytiera (2012). Okrem toho režíroval snímky Following (1998), Insomnia (2002) a Dokonalý trik (2006). 

Zdroj: SITA 

Foto: SITA

Tagy: Batman Christopher Nolan Temný rytier

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov