Nebezpečné filmové scény, ktoré boli skutočné: Títo herci skončili v nemocnici... Nepoučiteľný Stallone!

23.08.2019ZaujímavostiNiektorí herci sú ochotní podstúpiť nemalé nebezpečenstvo, aby zahrali svoju rolu čo najlepšie alebo pokračovať v predstavení napriek tomu, že prežívajú značnú bolesť. Pozrite sa s nami, ktoré filmové scény boli naozaj skutočné a ktorí herci skončili v nemocnici...
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Zúriaci býk (1980)

Tento boxerský film z roku 1980 je všeobecne považovaný za veľkolepé opus pre hviezdu Roberta DeNira a režiséra Martina Scorseseho. Okrem niekoľkých slávnych rozhovorov, ktoré tu nie je možné citovať, pretože ide o dialógy nevhodné pre rodiny s deťmi, predstavuje skutočne trýznivé boxovacie sekvencie vďaka intenzívnym zvukovým efektom a úpravám. Robert De Niro a Joe Pesci sa v známej scéne naozaj bijú. 

Na začiatku filmu Jake LaMotta (DeNiro) a jeho brat trénujú v ringu. Režisér Scorsese povedal, že okrem všetkých boxovacích scén, ktoré sa vyskytujú vo zvyšku filmu, iba v tejto scéne došlo k vážnemu zraneniu. Jeden úder DeNira bol taký tvrdý, že napriek tomu, že Pesci nosil vankúšiky, mu DeNiro zlobil rebro.

Stalker (1979)

Film Stalker režiséra Andreja Tarkovského je alegorické sci-fi, rovnako ako jeho predchodca, dráma Solaris. Príbeh sleduje troch mužov - Profesora, Spisovateľa a Stalkera - ktorí cestujú naprieč záhadným a zakázaným územím ruskej divočiny zvaným Zóna. V Zóne nič nie je také, aké sa na prvý pohľad zdá. Predmety mení svoje miesta, krajina sa sama presúva a preskupuje. Vyzerá to, ako by neznáma inteligencia aktívne marila každý pokus o preniknutie za hranice tejto oblasti. Hovorí sa, že sa v Zóne nachádza bunker, v ktorom je čarovná miestnosť, ktorá dokáže splniť každé želanie. Stalker je najatý ako sprievodca, ktorý si vďaka svojím opakovaným návštevám Zóny zvykol na jej zložité pasce, nástrahy i zákerná skreslenie. Len ak ho budú nasledovať, dostanú sa Spisovateľ s Profesorom k bunkru a kúzelnej miestnosti živí. 

Keď sa natáčali scény, v ktorých sa hlavné postavy (Stalker, Spisovateľ a Profesor) nebezpečne približujú k mimozemskému svetu, obsadenie filmu bolo vystavené najrôznejším nebezpečným látkam. Film bol totiž zväčša točený v chemickom závode blízko estónskeho hlavného mesta Talin. Práve toxické látky, ktorým boli vystavení, vraj môžu za úmrtie hlavného herca aj režiséra tohto filmu, ktorí zomreli do siedmych rokov od natáčania.

Rocky IV a Nezničiteľní

Počas svojich boxerských scén Sylvester Stallone prikázal Dolphovi Lundgrenovi, aby udieral naozaj. Lundgren urobil, čo mu bolo povedané, a preto musel Stallone stráviť niekoľko dní v nemocnici na jednotke intenzívnej starostlivosti po úderoch, ktoré ako stvoriteľ série Rocky tvrdil, mu stlačili chrbticu. Lundgren nevedel, že Stallonovi ublížil, až kým mu produkčná spoločnosť nepovedala, že by mohol mať dvojtýždňovú dovolenku. To však nezničilo Stalloneovu túžbu robiť ozajstné scény a počas natáčania pri jeho neskoršom filme Nezničiteľní sa jedna takáto scéna skončila tým, že Steve Austin zranil jeho krk tak silno, že mu do neho museli vložiť kovovú platňu.

Zradná hlbočina

Scéna vo filme Zradná hlbočina počas natáčania zaskočila Samuel L. Jacksona. V jednej bol totiž ohrozený on a takmer celé obsadenie. Počas búrkovej scény sa štyri hlavné postavy snažia utekať vo vnútri základne. Umelé vlny sa mali zrážať pred nimi a za nimi, ale počas jednej snímky sa stratili tisíce litrov vody a obsadenie bolo zasiahnuté čase, kedy v skutočnosti nemali byť a preto nemali žiadne bezpečnostné vybavenie. Členovia obsadenia boli ihneď z tadiaľ vyslaní preč, keďže vzhľadom na prúd vody a nedostatok bezpečnostných zariadení boli vo veľkom nebezpečenstve. Jackson bol pri zhliadnutí filmu ohromený, keďže scéna bola skutočne zahrnutá do filmu.

Princezná Nevesta

V scéne, kde šesťprstý kráľov pobočník (Christopher Guest) mečom omráči hlavného hrdinu (Caryho Elwesa), došlo nechtiac ku skutočnému omráčeniu. Elwes totiž predtým Guesta požiadal, aby ho nešetril a naozaj udrel. Urobil to a Elwes strávil zvyšok dňa v nemocnici. Niekedy ukázať, ako ste tvrdí, jednoducho nemusí dopadnúť podľa vašich predstáv. Táto scéna kvôli autentickosti nakoniec aj vo filme zostala.

Whiplash

Miles Teller, ktorý si vo filme zahral Andrewa, sa do svojej role vžil až príliš. JK Simmons ako Fletcher si zlomil dve rebrá pri scéne, v ktorej ho Miles Teller napadne. Simmons ukázal zase svoju silu tým, že dokázal pokračovať v scéne a neukázal svoju bolesť zo zranenia. Čo možno niektorí tiež netušili, počas natáčania náročných bubnovacích scén Teller kvôli pľuzgierom na rukách naozaj krvácal, takže krv na paličkách a na bicích je skutočne jeho.

Blade Runner

V scéne, v ktorej Darryl Hannah uteká pred postavou JF Sebastiana a následne vrazí do zaparkovaného auta, to tak pôvodne v pláne nebolo. Na pľaci bolo vďaka vode tak šmykľavo, že sa herečka pokĺzla a sklo prerazila. Dodnes jej zostala na pamiatku jazva na paži. Scéna vo filme pre svoju realistickosť zostala. 

Sedem

Podobne ako pri filme Blade Runner, aj v kultovej snímke Sedem došlo k zraneniu nešťasťnou náhodou. Brad Pitt sa totiž pri natáčaní naháňačky pošmykol, prerazil rukou sklenenú tabuľu a poranil si šľachu. Po niekoľkých dňoch bol herec späť na pľaci, ale s rukou v sadre. Nešlo však o zásadný problém, keďže sa jeho postava mala podľa scenára zraniť, len nie na ruke. Drobná úprava scenára všetko vyriešila.

Zdroj: telkáč 

Foto: Photo © Metro-Goldwyn-Mayer (MGM), Video: YouTube

Tagy: Sedem Whiplash Zúriaci býk Rocky IV Princezná nevesta Nezničiteľní Zradná hlbočina

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov