Vedľajšie hviezdy animákov: Bez nich by to bola nuda!

vedľajšie postavy z animákov - koláž
14.03.2020ZaujímavostiSúčasné animáky sú dokonalou zábavou nielen pre deti, ale aj pre dospelých, ktorí sa mnohokrát pri nich bavia oveľa viac. Dôvodom sú premyslené dejové línie, nezabudnuteľné hlášky a skvelé postavičky. Tie nasledujúce síce nie sú hlavnými hrdinami, no filmy majú vďaka nim ten správny šmrnc a práve ony sú najčastejšie zodpovedné za smiechovú bolesť brucha.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Ducky a Bunny (Toy Story 4) 

Plyšáky, ktoré túžia po tom, aby ich už konečne vlastnilo nejaké dieťa, sa v najnovšej časti Toy Story predviedli v poriadne bláznivom svetle. Ducky a Bunny majú vždy v zálohe plán, ktorý síce nie je veľmi uskutočniteľný, za to je však naplánovaný vo veľkom štýle.


Mohlo by vás zaujímať: Sú v pohode a nechcú zničiť Zem: Týchto filmových mimozemšťanov milujeme


Tučniaky z Madagaskaru (Madagaskar)

Dôsledne premyslený plán nikdy nechýbal ani štvorici tučniakov z animovaného filmu Madagaskar, ktoré sa stali vďaka svojim vtipným a akčným scénam neoddeliteľnou súčasťou rozprávky. V roku 2014 si dokonca vyslúžili aj svoj vlastný film.

Sebastian (Malá morská víla)

Kraba Sebastiana by ste v originálnom príbehu Hansa Christiana Andersena hľadali len márne, za to však v animáku z Disney dielne sme si ho poriadne zamilovali. Horatio Thelonius Ignatius Crustaceus Sebastian sa na dvore kráľa Tritona uplatnil ako skladateľ, ale väčšmi sme ho vnímali ako Arielinho kamaráta. Údajne kvôli Sebastianovej popularite klesol v tom čase aj dopyt po kraboch.


Mohlo by vás zaujímať: Premiéry, ktoré si nesmiete nechať ujsť: Toto nás ešte do konca roka čaká


Olaf (Ľadové kráľovstvo)

Snehuliak, ktorý miluje hrejivé objatia, nás sprevádzal a hlavne bavil počas dobrodružstva princezien Elsy a Anny. V Ľadovom kráľovstve vďaka nemu bolo o čosi teplejšie, príjemnejšie a zábavnejšie.

Oslík (Shrek)

Ak by si niektorá vedľajšia postava zaslúžila svoj vlastný film, tak je to určite Oslík - večne pozitívne naladený a poriadne ukecaný tvor a predovšetkým oddaný priateľ. Jeho hlášky za tie roky úplne zľudoveli a pozná ich takmer každý.

Dory (Hľadá sa Nemo)

Podobne ako tučniaky z Madagaskaru aj v prípade Dory využili tvorcovia jej obrovský potenciál a vytvorili pre ňu vlastný film. Najskôr však bola v animáku Hľadá sa Nemo úplne skvelou vedľajšou postavou. Energická postavička s výpadkami krátkodobej pamäte tvorí znamenitý protiklad k večne stresujúcemu Marlinovi a hlavne vďaka jej nerozvážnosti môže dvojica napredovať v pátraní, a to aj skrz nebezpečné nástrahy oceánu.


Mohlo by vás zaujímať: S návratom sa neponáhľali: Na tieto pokračovania sme čakali viac ako desať rokov!


Timon a Pumbaa (Leví kráľ)

Dvojica extravagantných zvierat sa právom zaradila medzi najmilovanejšie disneyovské postavičky. Veď priam stelesňujú pozitívny pohľad na svet a život, o čom svedčí aj ich motto Hakuna matata.

Maximus (Na vlásku)

Hoci sa v obľúbenom animáku z roku 2010 mihlo viacero zaujímavých postavičiek, Maximus medzi nimi jednoznačne vyniká. Tvrdohlavý a udatný kôň  sa stal jednou z najvtipnejších vedľajších postáv animákov vôbec. Urputný prenasledovateľ hlavného mužského hrdinu síce nehovorí, no jeho mimika a jednotlivé gestá to s prehľadom zvládajú aj bez slov.

Autor: © Zoznam/mb

Foto: Koláž Telkáč, Pixar, Dreamworks, Disney

Tagy: Na vlásku Shrek Toy Story Madagaskar Ľadové kráľovstvo Hľadá sa Nemo Leví kráľ Malá morská víla

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov