Došlo na Nietzscheho, boh je mŕtvy: Úspešný filmár spomína na príhodu so zosnulým Gottom

Karel Gott
03.10.2019ZaujímavostiVo veku 80 rokov zomrel v utorok krátko pred polnocou v kruhu svojej rodiny český spevák a 42-násobný zlatý slávik Karel Gott. Spolupracoval s ním aj úspešný režisér Jan Hřebejk, ktorý povedal, že by si prial mať Gottovu povahu.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

"Došlo na Nietzscheho: Boh je mŕtvy. Nebol hrdina a veril kadejakej konšpirácii. Ale bavil ľudí skoro 60 rokov, bol to dobrý človek, bola s ním sranda, bol pozorný a pomáhal druhým. Jeho povahu by som si prial mať. Hviezdny život Karla Gotta sa naplnil. Vyjadrujem sústrasť rodine a klobúk dole," napísal na twitteri Jan Hřebejk. Pre ČTK pripojil spomienku na nakrúcanie s Gottom, kde pri nahrávaní koncertu nezvládol jeden zo zboristov správne zaspievať tón.

"Karel Gott zakašlal, všetkým sa ospravedlnil a povedal: Prepáčte, ja som dnes prechladnutý. A všetci vedeli, že to nebola jeho chyba. Mal tento typ pozornosti a ja som si hovoril, že som si nevedel predstaviť, že by mu ktokoľvek v tomto ohľade niečo zazlieval. Stretol som sa s ním mnohokrát, ale toto mi utkvelo v pamäti," povedal Hřebejk, ktorý s Gottom nakrútil jednu z poviedok v televíznom cykle Škoda lásky.

Zdroj: ČTK 

Foto: TASR - Pavel Neubauer

Tagy: Jan Hřebejk Karel Gott

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov