Do zeme marvelovského Čierneho pantera sa nepozriete! USA zasiahli, je to fikcia

04.01.2020ZaujímavostiAmerické ministerstvo poľnohospodárstva odstránilo zo zoznamu krajín, s ktorými má dohodu o voľnom obchode, neexistujúcu africkú krajinu Wakanda. Informovala o tom agentúra Reuters. Fiktívny štát zo sveta komiksových superhrdinov spoločnosti Marvel bol dejiskom niekoľkých celosvetovo úspešných filmov, ako napríklad Black Panther alebo Avengers: Infinity War.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Na chybu upozornil na Twitteri newyorský softvérový inžinier Francis Tseng, ktorý pre klienta vyhľadával informácie o amerických colných tarifách. „Najskôr som z toho bol zmätený, myslel som si, že som si krajinu z filmu zle zapamätal a pomýlil si ju s nejakou inou,“ uviedol Tseng, ktorý si tiež stiahol tabuľku s tarifami na jednotlivé produkty, vrátane živých zvierat, mliečnych výrobkov, tabaku či alkoholu.

Wakanda už nie je na zozname

Neexistujúce kráľovstvo bolo na zoznam pridané pri testovaní a zostalo na ňom nedopatrením, oznámil denníku The Washington Post hovorca ministerstva poľnohospodárstva. Úrad krajinu už zo zoznamu vyradil. „Takže ministerstvo Wakandu zo zoznamu odstránilo. To asi znamená, že sme s nimi tiež v obchodnej vojne,“ komentoval opravu Tseng. Spojené štáty už dlhšie ako rok vedú colnú vojnu s Čínou, čím tieto dve najväčšie svetové ekonomiky ohrozujú globálny ekonomický rast.

Kráľovstvo Wakanda je v marvelovských komiksoch i filmoch popisované ako izolovaná, ale neuveriteľne technologicky vyspelá a bohatá krajina, ktorá ťaží hlavne z veľkých nálezísk vibrania - fiktívneho kovu pochádzajúceho z vesmíru. Vibranium na zoznam výrobkov USDA nezaradilo, poznamenala agentúra Reuters.

Zdroj: ČTK 

Foto: SITA/AP/Marvel Studios-Disney, Matt Kennedy, Video: YouTube/ ATB Productions

Tagy: Marvel Čierny panter

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov