VIDEO Otrasné a zbytočné: Tieto pokračovania skvelých filmov radšej nemali vzniknúť

Maska Junior
28.01.2020ZaujímavostiVytvoriť čo i len obstojné pokračovanie mega úspešného filmu, ktorý pobláznil divákov, je veľmi náročná záležitosť. O tom svedčia aj nasledujúce filmy - pokračovania úspešných trhákov, ktoré radšej nemali vzniknúť.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Staying Alive (1983)

Nič vám nehovorí tento názov? To je len dobre. Pokračovanie úspešného hudobno-tanečného filmu Horúčka sobotňajšej noci by radšej ani nemuselo vzniknúť. Hlavný hrdina Tony sa v pokračovaní usiluje preraziť na Broadwayi. V úlohe Tonyho sa opäť predstavil John Travolta a na režisérsku stoličku sa posadil Sylvester Stallone. Bohužiaľ, ani tieto mená nezabránili tomu, aby vznikol nevýrazný a celkom zbytočný film.


Mohlo by vás zaujímať: VIDEO Z taniera do filmov či seriálov: Ikonické scény, kde zohrala hlavnú úlohu pizza


Maska junior (2005)

Spojenie Jim Carrey a Maska je neoddeliteľné. Bláznivá komédia nabitá trikmi a vtipnými hláškami zožala obrovský úspech a potešila aj bankové kontá tvorcov. Preto sa filmové štúdia pokúšali o pokračovanie. Jim Carrey však nemal o ďalšiu časť záujem. Bohužiaľ, aj napriek tomu dvojka predsa len vznikla. Na úspech sa pokúsili nadviazať až v roku 2005, navyše s úplne iným hlavným hrdinom. A z toho teda nič dobré nemôže vzísť. A ani nevzišlo.

Pomáda 2 (1982)

Kultový muzikál Pomáda pobláznil svojho času všetkých - divákov aj kritikov. A zbožňujeme ho aj teraz. S čím sa však nedá zmieriť je jeho druhá časť. Ak sa vám nejakým nešťastným činom podarilo vidieť Pomádu 2, tak viete, že s jednotkou sa nedá ani len zrovnávať. Chýba tam nie len dvojica John Travolta a Olivie Newton-John, ale aj kvalitná hudba a choreografie.


Mohlo by vás zaujímať: Dokonalá kamufláž: VIDEO Vo filme hrali tínedžerov, no v skutočnosti mali takmer tridsať!


Záhada Blair Witch 2 (2000)

Záhada Blair Witch spôsobila autenticky pôsobiacimi zábermi menšiu revolúciu v hororoch a zožala úspech. Ten sa však podarilo jej pokračovaniu úplne zničiť. Dvojka už takmer vôbec nepoužívala pre jednotku typický pseudodokumentárny štýl. namiesto toho tvorcovia divákom naservírovali tuctvoý horou s veľmi nízkou kvalitou. Za to aj oprávnene získali Zlatú malinu.

Sám doma 3, 4, 5...

Vianoce bez Sám doma neexistujú. Súboj dômyselného Kevina s dvomi lupičmi je jednoducho klasikou a spolu s jednotkou aj úspešné pokračovanie z New Yorku. Potom to už s umelo naťahovanou sériou Sám doma išlo len dole vodou. Macaulaya Culkina nahradili inými hercami a vianočnú lahôdku totálne zničili.


Mohlo by vás zaujímať: Sviatočné nepríjemnosti: Neuveríte, čo všetko potrápilo tvorcov vianočných filmov


96 hodín: Odplata (2012)

Akčnými scénami nabitá jednotka mala u divákov poriadny úspech. Škoda, že sa ho rozhodli tvorcovia zopakovať. Nevyšlo. Nepomohlo ani nové prostredie či iná unesená osoba. Nakoniec vznikla ešte aj trojka, bohužiaľ.

Autor: © Zoznam/mb

Foto: New Line Cinema, Video: Youtube

Tagy: Sám doma Maska Horúčka sobotňajšej noci Pomáda 96 hodín

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov