VIDEO Dezinformácie, kampaňoví financmajstri či experti na médiá: Aj o tom je svet politiky

28.02.2020ZaujímavostiNa Slovensku sa blížia parlamentné voľby a my vám prinášame zopár filmov s politickou tematikou. Ide síce o zahraničné snímky a jeden seriál, ale ak máte radi zaujímavé zápletky, boj o moc, klamstvá, intrigy a podvody, môžete sa inšpirovať a pozrieť si niektorý z našich tipov so skvelým hereckým obsadením.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Vrtieť psom (1997)

V Amerike vrcholí predvolebná kampaň a súčasný prezident má výborné vyhliadky na znovuzvolenie, lenže štrnásť dní pred voľbami sa v médiách objaví informácia o jeho sexuálnom styku s mladistvou. Okamžite sa zídu prezidentovi najbližší spolupracovníci, aby sa dohodli na ďalšom postupe. Dobrú povesť prezidenta má zachrániť Conrad Brean. Ten hneď vie, čo je potrebné urobiť a odletí za producentom Stanleyom Motssem.

Vysvetlí mu, že je nutné vymazať prezidentov škandál z myslí voličov a že už vo svojej hlave rozpútal vojnu s Albánskom. Stanley na jeho víziu hned nadviaže: za pomoci trikov a ďalších pomocníkov natočí šot z vojny, ktorý hneď na druhý deň vysielajú všetky televízie v krajine. Všetky médiá informujú iba o vojne v Albánsku a nikto už sa nevenuje prezidentovmu škandálu. Lenže tým to zďaleka nekončí. V hlavných úlohách účinkujú Robert De Niro a Dustin Hoffman.

Kandidát (1972)

Hrdinom je neskúsený mladík Bill McKay, ktorý sa nechá presvedčiť, aby kandidoval, len vďaka sľubu, že jeho šance na zvolenie sú minimálne - jeho účasť by skôr bola len formálna, a teda do počtu. Lenže Billove úprimne rozhorčené preslovy, kedy sa nebojí priznať, že o niektorých problémoch ešte netuší, ako ich riešiť, a varovne pôsobiace analýzy si získavajú stále viac prívržencov a on sám prichádza politike na chuť.

Lenže volebná kampaň je drahá záležitosť a tí, ktorí ju financujú, sledujú svoje zámery. Čoskoro vyvstane otázka, či sa hlavný hrdina nechá skorumpovať, či svoje zásady obetuje vidine politickej kariéry. Roberta Redforda v hlavnej úlohe presne postihol prerod obyčajného naivného nováčika na demagogického karieristu. 

Moc (1986)

Pete St. John (Richard Gere) je tlačový hovorca - špičkový expert na médiá, ktorý vám dokáže priniesť slávu a vplyv - alebo vás o to pripraviť. Vie sa pohybovať vo svete, kde patrí najväčša moc tomu, kto vie najlepšie klamať. Všetko je pre neho hra. Hra s najväčšími výhrami i prehrami. Ale existujú ľudia, pre ktorých táto hra znamená rozdiel medzi životom a smrťou. Pete je pre nich nebezpečný. A oni nemajú nebezpečenstvo radi. Práve tento film prináša príbeh o špinavom svete americkej politiky, ktorý sa zdá byť až desivo skutočný. 

Deň zrady (2011)

Snímka Deň zrady je napínavým príbehom o sexe, ambíciách, lojalite, zrade a pomste, ktorý sa odohráva na pozadí okázalého divadla modernej politiky. Film mapuje osudy mladého tlačového hovorcu, ktorý sa stane obeťou zákulisných intríg, zradnej manipulácie skúsených kolegov a zvodov mladej praktikantky. Americký triler režíroval George Clooney a v hlavnej úlohe sa predstavil Ryan Gosling, a to je rozhodne záruka kvality.

Dom z kariet (2013)

A teraz jeden seriálový tip. Francis Underwood (Kevin Spacey) vás vezme na dlhú cestu, počas ktorej si vyberá svoju pomstu na tých, ktorí ho zradili - vrátane členov jeho vlastnej vlády i prezidenta Spojených štátov osobne. Elegantný, prefíkaný, metodický a zlý Frank Underwood spolu so svojou manipulatívnou manželkou Clair (Robin Wright) berú Washington útokom. Priečku po priečke stúpajú po hierarchickom rebríku, aby dosiahli to, po čom tak zúfalo túžia - po moci.

Zdroj: telkáč 

Foto: Photo © 1998 New Line Cinema, Video: Youtube

Tagy: Dom z kariet Kandidát Vrtieť psom Deň zrady Moc

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov