Koronavírus zasiahol aj svet filmu! Bratislavský festival sa ruší, zatvorené bude aj kino

09.03.2020ZaujímavostiNa zvyšujúci sa počet osôb infikovaných novým koronavírusom a predpoklad ďalšieho šírenia ochorenia Covid-19 na Slovensku a v Bratislavskom kraji, reagujú aj organizátori MFF Febiofest Bratislava 2020.
Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

V aktuálnom termíne 11. až 17. marca sa festival rozhodli zrušiť, resp. presunúť na termín, ktorý spresnia v najbližších týždňoch a mesiacoch. "Konáme tak aj v súlade s odporúčaním Magistrátu hlavného mesta Bratislava a Úradu verejného zdravotníctva," informovala o tom Zuzana Kizáková, PR manažérka festivalu.

Zrušený festival

"Plne si uvedomujeme našu zodpovednosť voči návštevníkom kín, v ktorých by festival prebiehal, rovnako ako aj voči zahraničným a domácim hosťom. Aj keď je momentálne na Slovensku potvrdený malý počet prípadov, podľa všetkých dostupných informácií oficiálnych úradov je zrejmé, že práve preventívne opatrenia sú v tomto období kľúčové a môžu zabrániť ďalšiemu šíreniu nebezpečného ochorenia," uvádza sa v oficiálnom stanovisku organizátorov.

Rozhodnutie o zrušení festivalu v plánovanom termíne sa týka hlavnej časti v Bratislave a aj v ďalších slovenských mestách. Festivaloví návštevníci, ktorí si zakúpili cinepassy a jednorazové vstupenky, bude organizačný tím MFF Febiofest informovať v najbližších dňoch.

Kino Lumiére bude preventívne zatvorené do konca marca

V súvislosti s nárastom ochorení COVID-19 spôsobených novým koronavírusom a v záujme ochrany zdravia návštevníkov bude Kino Lumiére v Bratislave zatvorené od utorka 10. marca priebežne do 31. marca. Informovala o tom Simona Nôtová, tlačová tajomníčka Slovenského filmového ústavu (SFÚ).

Návštevníkom kina, ktorí už majú zakúpené vstupenky na premietania pôvodne plánované v danom období, SFÚ vráti vstupné. Informácie o spôsobe vrátenia vstupeniek za zrušené predstavenia budú zverejnené na stránke www.kino-lumiere.sk. "Zároveň budú v období od 10. do 31. marca pre verejnosť zatvorené aj oddelenia knižnice, mediatéky a predajňa SFÚ Klapka.sk, v tomto čase je možné realizovať nákup produktov online na www.klapka.sk," uzavrela Nôtová.

Zdroj: TASR 

Foto: Facebook/Febiofest SK

Tagy: Febiofest koronavírus

Zdieľaj na FacebookuPošli e-mailomDiskutuj

Viac podobných článkov